Petr Matějček (*1978) – český spisovatel a hudební producent.
Skládá scénickou hudbu, píše sci-fi a fantasy pro dospělé a mládež. Za zmínku též stojí jeho tvroba pro děti a nejmenší. Je autorem ukolébavek, písniček (hitovka "Krokodýl" 3miliony zhlédnutí na youtube) a pohádek.
Skrze postavy často předkládá zajímavé myšlenky, koncepty či náměty k zamyšlení a s oblibou předestírá otázky i odpovědi k tématům, která úzce souvisejí s podstatou člověka.
Na knižním trhu debutoval v roce 2011 sci-fi titulem Povídky z jiné dimenze. Na jaře roku 2012 vydává Ultimátum čarodějů, první díl čtyřdílné fantasy ságy Artefakt moci.
Ke svým knihám komponuje tématickou hudbu přinášející posluchači možnost připomenout si děj i postavy příběhu skrze hudební rovinu a získat tak z celého díla hlubší zážitek.
Definoval a založil SKiP (SK-P), moderní literární formu super-krátkých příběhů. V současné době je jejím předním představitelem.
Na jaře roku 2019 vychází kniha, kterou napsal společně s populárním hercem a komikem Pepou Dvořákem, s přiléhavým názvem Na kafi s Josefem Dvořákem. Jde o milou a vřelou záležitost plnou humoru, legrace, historek, ale také vážnějšího povídání nejen o divadle, herectví, tvorbě pro děti, filmu, rodině, ženách, kariéře či životní filozofii.
Řadí se mezi popularizátory fenoménu UFO a myšlenky existence mimozemských civilizací.
Mezi jeho celoživotní projekty patří: 3000 pohádek (závazek napsat dětem tři tisícovky nových pohádkových příběhů) a povídkový sci-fi cyklus PzJD (Povídky z Jiné Dimenze).
Kritiky je zmiňován jeho "upřímný vypravěčský styl," a vyzdvihována "snaha o novátorské pojetí." Většina jeho díla je volně přístupná na internetu.
V době koronavirové krize varoval svět před škodlivostí roušek a stal se jedním z prvních autorů, kteří psali povídky inspirované covidovou tématikou. V jeho dílech se prolíná zábava se silným morálním, lidským apelem a poučením.
Komponuje a vydává vlastní hudební díla, zajímá se o vesmír, filozofii, psychologii, ezoteriku a duchovní rovinu člověka. Nejen o těchto tématech informuje na svém webu: www.space.pageride.cz.
„Byly doby, ve kterých kdo rozmlouval s rostlinami byl považován za blázna. V současnosti, stále více lidí rozmlouvá s rostlinami. Jsem pevně přesvědčen, že v budoucnosti (a nikoliv vzdálené) kdo nebude schopen „cítit“ rostliny a rozmlouvat s nimi bude považován za méněcenného zaostalce.“
"Láska je poslední nadějí lidstva. I mojí. Věřím v její sílu. Bez ní bych už nebyl na světě. Čím je člověk starší a otlučenější životem, tím těžší je hlásat toto pravidlo. Nicméně na jeho významu a platnosti to nijak neubírá."
"Začínajícím autorům a nebo těm kdo to s literaturou myslí vážně bych vzkázal nasledující. Čtěte autobiografie, životopisy a rozhovory s autory, kterých si vážíte. Možná v nich naleznete mnohé podobnosti vztahující se k vaší osobnosti a nebo ke stylu vaší tvorby. A všechno tohle pro vás bude prospěšné, protože tím budete tříbit vlastní názory, duchovně růst a zlepšovat sama sebe a v druhém sledu i vlastní dílo."
"Představa Boha je neuchopitelná. Bohužel mnoho lidí to nechápe. Zejména v Čechách. Mají zážitou představu BOHA jako fousatého moudrého starce na obláčku. A to je samozřemě zcela zcestné a zcela špatně. A proto také v Boha nevěří. Lze se na ně zlobit?
Je třeba nových kazatelů a moderních výkladů víry. Potom i ateistické Čechy pochopí, jaká síla i prosperita se ve víře ukrývá."
"Mám rád Václava Havla a z něj bych čerpal příklad člověka, spisovatele, kterého okolnosti vynesly na piedestal společnosti. Někdy to tak osud zamotá a já si myslím, že skromný a lidský Havlův přístup jak nakládat se slávou, může být inspirací a příkladem všem koho se popularita bude týkat."
"Když chodíte po vyšlapaných cestách máte to pohodlnější. Ale když z nich uhnete můžete objevit zcela nečekaná, krásná místa o nichž se vám ani nesnilo a nebo si také pěkně natlouct. Rozhodnutí zda-li riskovat štěstí je na každém z nás."