Jiné dimenze

Menu

L

Lapiduch Žongl - zlodějíček hledající své štěstí v životě. Náhoda či snad Osud tomu chtěl, že se v poušti střetl s Rábou Rosálesem, což zcela změnilo jeho život.


Lapiduch ŽonglLes lásky - magické místo na Vzdálených ostrovech.

Logan - vysloužilý rybář, který s Vodním drakem Berylem zůstal poslední žijící bytostí v dříve hojně obývané (a prosperující) rybářské kolonii ležící západně od přístavního Města.


rybář Logan

Lomcovák - oblíbené drsné pití námořníků (zejména pirátů).


M

Makakoto - vynálezce věcí nových. Muž malé postavy avšak velkého rozumu.

Mému hrdinovi - název básně, kterou Jane napsala pro Simeona při svém dívčím zahradním snění.

Zahradní snění (Mému hrdinovi) - Soundtrack


Menna - družka čaroděje Ganmala. Těšila se po celé Osadě vážnosti, úctě a oblibě nejen pro svou laskavost, obětavost a vstřícnost, ale také pro svou praktičnost a organizační schopnosti.

Morina - divka z Osady.

Méthea - princezna, dcera krále Bokanora z ostrovní země Thulu.


Méthea

Mocibud - velbloud vychovaný v Osadě od narození. Velký miláček dětí i všech Osadníků. Spolehlivé a pracovité zvíře.


Mocibud


Morihei Takeda - na první pohled malý, nenápadný, skromný muž, který však byl váženým velmistrem řádu Modrých růží.

Moudří čarodějové - trojice čarodějů žijící na Vzdálených ostrovech. Opředeni magickou silou za pomoci Síně přání mohou plnit tajné touhy těch, kdo je dokáží navštívit.


Moudří čarodějové

N

Nefritové město - město bohů nacházející se na Vzdálených ostrovech. Obývaly ho prazvláštní bytosti - hybridé - stvoření vzniklá křížením druhů.


Něžná Mary - loď kapitána Hagana Hogarda. Rychlá, snadno ovladatelná, dobře vyzbrojená, s malým ponorem, který jí dával možnost přistávat  na nehostinných a neznámých místech. Posádku tvořilo okolo padesáti můžů. Vesměs sebranka nejhoršího typu. Otrlý námořníci a chlápci, ze kterých šel strach. Mnozí z nich měli četné jizvy a špatně zhojené šrámy a rány ze rvaček a bitev. Vyzbrojena 14 děly v záklopných střílnách, z nichž  dvě byla čtyřliberní, šest šestiliberních a čtyři osmiliberní, se mohla směle a bez obav utkat s jakoukoliv jinou válečnou lodí.

Na palubě Něžné Mary (Soundtrack)