Jiné dimenze

Menu

CH

Chytit hada za ocas - tímto pořekadlem se často neformálně ukončoval mezi Osadníky rozhovor. Znamenalo to, že někdo přišel na myšlenku, nápad či řešení, které by další debata jenom rozředila či zavedla špatným směrem.
 

I

 

J


Jack Graver - vyšší důstojník na Něžné Mary.

Jack Grouser - námořník na Něžné Mary se kterým Lapiduch Žongl popíjel lomcovák.

Jane Woodová - 16ti letá studentka střední školy žijící v provinčním městě kdesi v Anglii. Díky její bezbřehé fantazii, hledání sebe sama, touze po lepším světě a lásce k psaní příběhů se začal utvářet dobrodružný osud hrdinů fantasy ságy Artefakt moci.


Jane Woodová


Jeremijáš Onnish - umělec, básník, zpěvák a hráč na citeru, který přišel do Osady jednoho dne s karavanou a už zde zůstal. Velký přítel kuchaře Pagana.

Jethae - bohyně štěstí, ochránkyně válečníků. Salatiel Saul ji uctíval v každodenních meditacích. V rituálech ji vždy obětoval drobný, symbolický dar. Jethae vyžadovala, aby ji válečník jednou denně pozdravil, poděkoval ji za přízeň, požádal o ochranu do budoucna, a obětoval hmotný dar na jehož hodnotě nezáleželo. Jethae oceňovala samotný akt daru a těšila se z lučního kvítí stejně jako z přívěsku z nejryzejšího zlata.

Joshua - mladík z Osady jenž musel čelit nepřízni Osudu v podobě těžkého zranění

J. R. R. Tolkien - John Ronald Reuel Tolkien, britský vysokoškolský profesor a spisovatel, autor proslulé trilogie Pán prstenů. Vzor pro Jane Woodovou (viz. kapitola Jane a Tolkien AMI. str. 188)

 

 

K

Karneol - kámen Simeona Sworna. Přináší odvahu a energii pouštět se do nových věcí.

Kentauři - hybridé z Nefritového města. Stvoření vzniklá z koně a člověka. Vynikali velkou silou, rozvahou, inteligencí. Byli hrdí na svůj božský původ.


Kentaur

_______________________________

Pokračovat na  L M N O nebo se vrátit zpět na abecední rozcestník.