Jiné dimenze

Menu

Jane Woodová

Popis: - šestnáctiletá studentka střední školy, nevelké postavy a dlouhých, lehce vlnitých hnědých vlasů s oku lahodícím kaštanovým odstínem. Tvar jejího obličeje, dispozice k štíhlé a pěkně tvarované postavě, líbezné, úzké rty a výrazný dívčí pohled jejích pomněnkově modrých oči, z ní dělali spící krásku, která pokud by se rozhodla plně využít síly dívčího půvabu, měla šanci zlomit srdce nejednoho pohledného mladika. Nebyla však typem takové dívky.

Raději chodila střídmě oblékaná k čemuž výraznou měrou přispěla také přísná morální výchova jejího odtažitého otce. Stávala se tak méně nápadnou šedivou myškou, která záměrně nechtěla budit zbytečnou pozornost. Její srdce se začínalo obklopovat zdí stejně pevnou jako byla zeď dělící jejich dům od venkovní ulice. Uzavřená do sebe cítila se osamělá a nepochopená okolním světem, ke kterému marně hledala cestu. Lhostejnost prostupovala její mysl a arogance se jí usazovala na rtech. Přes tohle všechno však vnitřní hlas touhy po lásce rozezníval každý večer její srdce.
Usínala ve snech o světě, který byl lepší než ten ve kterém žila.

Výška: 167 cm
Váha: 56 kg
Věk: 16 let

 

Zajímavost: - nemalovala se mnoho. Ve většinu dní prakticky vůbec, jen občas - když měla potřebu, chuť, či touhu sama sobě dokázat že je žena, vytáhla své malování a zkoušela různé varianty, které by přidaly atraktivitu jejímu zjevu. Volila spíše decentní formy a málo výrazné barvy tak, aby jenom lehce podporovaly její přirozený půvab.

 

Hlavní zbraň: Jane se neuměla prát, neuměla bojovat.  Neovládala žádnou zbraň. Byla půvabnou dívkou, která před hašteřením, hádkami a sváry dávala přednost sbíráním květin na louce a pletením věnců z nich.

Životní krédo:

 

 

Vlastnosti (maximální hodnota 100):

Sila: 10

Obratnost: 60

Magie: 0

Umění boje: 0

Odvaha: 60

Charakter (dobro:zlo): 60:40

Charisma: 80 


Citace z Artefaktu moci:

(strana 5, kapitola Jane a Otec)

     Jane Woodová žila se svým otcem v hezkém, bílém domku se zdí z červených cihel, která obepínala malou zahrádku. Dům nebyl velký, ale byl útulný a měl jedno patro se třemi pokoji a koupelnou. Celé ho obývala Jane. Dole bylo království jejího otce. Maminku Jane nepoznala, protože umřela při jejím porodu. Jane si uvědomovala, jak asi muselo být pro jejího otce těžké vychovávat malou holku s povahou, jakou měla ona. Svým způsobem hodná a tichá, přesto bytostně svéhlavá. Dalo by se říci tvrdohlavá. Když už si na něco udělala vlastní názor, bylo těžké jí ho vymluvit.
    
Jejich společný život sklouzl do každodenních rituálů. Jane ráno připravila jídlo, společně posnídali a pak šli každý za svými povinostmi. Otec do práce, Jane do školy. Na střední. Bylo jí šestnáct let a studium jí šlo tak nějak samo. Byla sečtělá a ač se mnoho neučila, známky měla velmi dobré. Odpoledne, když se vrátila, trávila čas většinou sama v zahradě nebo v jednom ze svých tří pokojů v patře domu. To bylo její království. Samotářský život k ní patřil již od raného dětství. Tak nějak si nerozuměla s ostatními. Nechápala je. Přišli jí malicherní, povrchní, jiní než jaká byla ona. Po prvních důvěrnějších přátelstvích, která skončila zradami a zraněnými city, zavřela dveře ke svému srdci a rozhodla se nikoho dovnitř nepouštět. Nehodlala již odkrývat svoje niterné emoce, protože s tím neměla dobré zkušenosti. Sklouzla ke lhostejnosti, cynismu, negativitě a přetvářce. Tyto atributy se staly její obranou maskou. Naučila se ji nosit velice brzy a tato hra jí šla náramně. Vytvořila si hradbu mezi sebou a okolní společností. Hradbu pevnou a vysokou, kterou nehodlala jen tak zbourat....