Jiné dimenze

Menu

Víla z Vyšehradu vychází 10.9 2024📕🌹📝💝

Vila 3
🌹Dimenze: Víla z Vyšehradu
Autor: Petr Matějček
Datum: 14. července 2024

 

ÚVODNÍ PŘÍBĚH - TEXTY

 

Bonusy pro majitele knihy
Sekce pod heslem.
Heslo pro vstup obdrží každý šťastný majitel knihy
👇👇👇

Objednat knihu
(Nákupem knihy podpoříte náš web)🙏

thank-you-butterfly

Poslechněte si původní příběh, který je pouze úvodem k celé knize:👇       TEXTOVÁ VERZE👉 ZDE.

Bonusový track, tématicky pevně spojený s příběhem, který zároveň uzavírá celý soundtrack:

Víla z Vyšehradu hotovo 100%📝🤗

Vila 3
🌹Dimenze: Víla z Vyšehradu
Autor: Petr Matějček
Datum: 20. května 2024

Hotovo! Konečně. Ač kniha není rozsáhlá a vypadalo to, že bude v kupě za tři měsíce, trvalo nakonec pět měsíců než jsem ji dokázal dokončit. Jsem rád. Happy, protože ze mne spadl velký tlak, pod kterým jsem v poslední době byl.
Všechno je pryč, jak když ufouknete balónek :)
Jde se slavit 😜 a život jde dál. Jsem hrdý na tuto knihu, protože takovou již v životě nenapíšu. Stejný koncept již nelze zopakovat. Je naprosto výjimečná pojetím, postavami i obsahem. Psal mi jí život. To, co se stalo bylo inspirací pro téměř pohádkový příběh prodchnutý láskou a magií toho bájného skaliska u Vltavy, na kterém naši předci vystavěli opevnění. Je to opravdu bájné místo. Zajděte si tam na procházku, na rande nebo jen tak na kafe.

Zažil jsem tam velké věci.

Prostě... někdy se v životě stanou události, které, jak se zdá, můžeme jen těžko změnit, ale tyto události změní nás.
Přečtěte si Vílu z Vyšehradu.

night lavicka

Vzkaz vesmírného velitele čarodějovi z Vyšehradu


Dimenze: Víla z Vyšehradu

Autor: Petr Matějček
Datum: 28. dubna 2024


"All is well, but one question remain... "
"Všechno bylo řečeno, ale stále jedna otázka zůstává nezodpovězena... "

"Všechno je cesta. A já po ní kráčím. A pokud budu každým dnem lepší, silnější a zkušenější, tak třeba, až se po půl roce ohlédnu za tím vším dojde mi, že to byla zkouška, která mne posunula o level výš - fyzicky i psychicky. Do roviny, míst a k lidem, kam bych se jinak, pro svou pohodlnost, nedostal. A možná třeba tohle všechno byl plán Boží, účel této na sílu skončené lásky.💔

Musel jsem si prožít svojí knížku, aby měla lidem co říct? Možná...

Co jsem vzkázal Rozálii🌹 platí: "Když budeš potřebovat, budu tady pro Tebe..."

Ještě není všemu konec. A budoucnost třeba ukáže, že tohle všechno byl jen tutorial k něčemu většímu. Těžko říci. Beru to tak, jak to je.

Byl jsem z toho hodně dole. Jsem zpátky a vracím se silnější po všech stránkách. Jo, lásku v člověku neutlučeš. Vždycky si najde cestu. To si z toho beru. Opět se to potvrdilo a jsem za to rád. Prokoušu se tím. S Bohem, modlitbou a láskou v zádech... Asi je to můj úděl, a i když to není někdy lehký, v podstatě mne to naplňuje.

Vydal jsem se na nějakou cestu a z ní už do konce života nesejdu. A všechno tohle mne v ní jenom UTVRDILO!

Přečti si knihu, až bude k dispozici 😉

👇👇👇👇👇👇👇

Víla z Vyšehradu hotovo 99%📝

Vila 3
🌹Dimenze: Víla z Vyšehradu
Autor: Petr Matějček
Datum: 16. dubna 2024

Jak je to s VÍLOU Z VYŠEHRADU? Tak jen telegraficky:

Kniha je napsaná, už se do ní moc přidávát nebude. Příběh je na hlavní linii uzavřen. Pracuje se na kompletaci, češtině a věcech, kterým říkám "kancelářské práce" :) Ale pořád to dává možnost lehce něco připsat nebo změnit, což dělám.Vzhledem k tomu, že textu není tolik, kolik jsem myslel nebudu, ale vyhazovat scény, které jsem chtěl dát pryč. Zvažoval jsem jejich zařazení a nakonec je z příběhu vyndal. Osud, život, opět rozhodl za mne. Moje dilema je rozřešeno. To je pro "Vílu z Vyšehradu" charakteristické. Scény zůstanou v knize. Jsou to, povětšinou, ty nejintimnější, nejkontroverznější nebo nejožehavější.
Čtenář si tedy užije, má se na co těšit... :))

Vysehrad

Víla z Vyšehradu - úvodní příběh 1/4

Vila 3
🌹Dimenze: Víla z Vyšehradu
Autor: Petr Matějček
Datum: 8. března 2024

První kapitola téměř pohádkově-magického příběhu o lásce, pouze pro dospělé, který je úvodem k celé knize:

Víla z Vyšehradu 1: Výzva

Říká se tomu challenge. Česky to můžeme přeložit třeba jako výzva. Jde o proces, kdy se pokusíme něco překonat. Vystoupit z vlastní komfortní zóny. V dnešních dnech žije totiž společnost, ve které si každý svým způsobem vytvořil osobní komfortní zónu, obklopil se kruhem přátel, rodinou a prací a jen málokdo je ochoten, či lépe řečeno schopen udělat, čas od času, naprosto šílený a bláznivý, a já ta slova zdůrazním - šílený a bláznivý, krok, zcela jinam. Prostě se hecnout k něčemu, co nám přinese nepohodlí, nutnost se překonat, možná i trochu rizika, nebezpečí.

A protože můj život stagnoval, rozhodl jsem se podstoupit takovou výzvu. Vybral jsem si, z nepřeberných možností, které fantazie nabízí toto:

Miluji Vyšehrad, protože je pravým, mystickým místem všech Čechů. Jeho energie a atmosféra je zcela jedinečná. Je úžasné, když si představíte, že v těch místech kde se můžete procházet vy, se před staletími opravdu procházeli naši králové a královny. Už jen tento pocit dává všemu nádech mystiky. Stanovil jsem si, že strávím noc na Všehradě. Od večera až do rozbřesku. Dalo by se říci, tak nějak od soumraku do úsvitu. V létě by to bylo třeba fajn, ale já se tak rozhodl strávit zimní noc.

Bylo 22. prosince roku 2023. Vánoce a vánoční čas už byl všude znát. Praha bylo nazdobená tisíci světýlek, která slavnostně oznamovala, že za chvíli již bude štědrý den, já se navečeřel v restauraci v Nuslích a vyrazil nahoru na Vyšehrad. Tma už začala padat a mne čekala mrazivá noc na Všehradě, ve které jsem chtěl zkoumat své pocity, promýšlet vlastní život a překonat sám sebe. Až po rozbřesku, s prvním světlem jsem hodlal jít směrem na raní metro a jet domů. Nevěděl jsem co mne čeká, nevěděl jsem zda-li to vydržím a právě tomu se říká challenge.

Dostal jsem se na Vyšehrad spodní branou, od Vltavy, prošel ho a posadil se u Rotundy. Tam jsem strávil asi hodinu, popocházením sem a tam a sledoval občasné hloučky lidí, kteří procházeli Vyšehradem. Jak šel čas, postupně hloučků ubývalo. Lidé spěchali domů.

Prošel jsem si Vyšehrad křížem-krážem, urovnával si myšlenky, a nějak před půlnocí jsem zakotvil před malým domeček, před kterým je malý parčík, asi tak dvě stě metrů od vstupnní brány. Od té vstupní brány, kterou se jde směrem k metru.

V parčíku jsem objevil sochu jelena. V legraci jsem se s ním seznámil, mluvil na něj, pokládal mu otázky a on mi "jako" odpovídal. Korzoval jsem sem a tam, aby mne nebyla zima, ale pomalu na mne začala padat únava.

Vyšehrad už byl tichý a liduprázdný... ▶️pokračovat ve čtení

Rotunda

Víla z Vyšehradu versus Titanic (Kate Winslet)

Dimenze: Víla z Vyšehradu
Autor: Petr Matějček
Datum: 15. března 2024

"Ptáte se mne, proč jsem Rozálii Landovou tak miloval / miluji? Zde je jedna z mnoha odpovědí👇 👇👇👇❤️❤️❤️
Těšte se na příběh. Je opravdu výživný, je však dobré mít na paměti, že je psán jako romantická pohádka pro dospělé. Brzy bude k mání."

R6

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


                                                                                Kate Winslet
R2 R3

Rozálie - význam jména🌹


Dimenze: Víla z Vyšehradu

Autor: Petr Matějček
Datum: 8. března 2024

Rozálie🌹 je ženské křestní jméno latinského původu. Vykládána je jako „růže - královna květin.“ V ČR se vyskytuje spíše ojediněle. Nosí ho pouze něco méně než 4 000 žen a dívek.

Podle staršího kalendáře má svátek 4. září anebo 13. března. Českou obdobou jména je Růžena. Starší českou variantou je Rosálie. Jméno Rosarie "znamená "růženec"

Nejznámější Rozálie v Česku je asi herečka Rozálie Havelková.
V ČR je, ale ještě jiná Rozálie. Jmenuje se 🌹Rozálie Landová♥️. Nejmladší dcera hudebního mága a čaroděje Daniela Landy.
Nevím, jestli bych vám, nezadaným borcům, přál milovat tuto ženu. Je jedinečná, výjímečná, krásná i krutá a láska k ní je nebe i peklo. Je to boj, ale krásnej... Pro mě to byla fascinující životní inspirace, kterou jsem vetknul do love-story Víla z Vyšehradu, kterou právě dokončuji.

Rozalie

 

Vzkaz v láhvi pro Rozálii Landovou

Dimenze: Láska
Autor: Petr Matějček
Datum: 1. března 2024

Všechno to, co se teď děje v mém životě jsi nastartovala Ty a síla Vyšehradu, vše zahalené do plaštíku lásky vánoc roku 2023. A za to Ti budu vděčný pořád. Snad do konce života. Stala jsi se mojí múzou o které jsem psal, zlatým klíčem k bráně, kterou jsem s Tebou otevřel nečekaně a rád. A vzniklo spoustu věcí. Mnohé z nich jsou přístupné pro všechny - na internetu. Mohou z nich čerpat. Zejména lásku, naději a hlavně - inspiraci.
Je konec. Asi jsme všichni rádi. Je to, ale hezký konec.
Pokud jsem Ti nějak ublížil, omlouvám se. Bylo to z lásky.
Pokud jsi zranila Ty mně, je to jedno. Jsem bojovník, umím nést prohry.

Měj se krásně. Miloval jsem Tě jak žádnou ženu ve Svém životě. Jsi klenot mezi ženami.
Teď potřebuji mít své náručí prázdné pro nové lásky.

A od této chvíle ho mám.

Nikdy na Tebe nezapomenu, protože jsi uzavřena v mé hudbě, kterou jsem pro Tebe napsal, stejně tak jako v příběhu, který nakonec nabral sílu takovou, že se z něj stala kniha.

Něco končí, aby něco nového mohlo začít. Pro mě je to sladký konec, který mne posunul do dalších levelů lásky, což po lásce k Tobě je nepředstavitelné, ale mě se to dějě. Přijímám to s pokorou.


Díky za vše ❤️

Petr M.

 

Víla z Vyšehradu - kniha, napsáno již 80%


Dimenze: Víla z Vyšehradu

Autor: Petr Matějček
Datum: 8. února 2024

Příběh je rozšířen, dopsán do celé knihy. Situace se tak vyvinula. Původně jsem myslel, že se to vydáním příběhu na internet, v rámci každopondělních Povídek z Jiné dimenze, uzavře, ale nestalo se tak. Všechno jelo dál, někdy i mimo moji logickou kontrolu, což je stav zamilovanosti, který způsobí věci neplánované. S tím hezkým a někdy bohužel i bolestivým. Taková je láska.
I to byl důvod proč ten příběh dopsat. Má sílu. Pro mne velkou. Myslím, že se mi podařilo tuto sílu dát do slovíček, do vět, do příběhu. Tím pádem by mohl mít smysl, pro jiné srdce, která ho mohou sdílet. Prožít si ho. Procítit, na některých místech proplakat, jinde čerpat z lásky, kterou je prodchnutý. Pro mě to byla motivace. To je to, co mě hnalo. Chtěl jsem ten příběh napsat chladnému světu navzdory a zajímá mne, co svět na to.

Už mohu lehce hodnotit. Je napsáno 80% procent, v podstatě to nejdůležitější. Všechny nosné, emočně náročné a výživné scény. Budu dopracovávat jen spojováky a možná dodávat nějaké scény pro případ, že by se hodně povedly, ale nemám v plánu již natahovat základní linii.

Pokud opět osud nezasáhne. Čaroděj Landa už zase hrozí dalšími žalobami. :))) Dělám si legraci, ale trochu na tom něco je.

A to je přesně princip té knihy. Vzal jsem to, co jsem opravdu prožil, spisovatelskou fantazií vše pospojoval do příběhu, aby měl nějakou vypravěčskou kvalitu, přidal trochu tajemna a výsledek si budete moci brzy přečíst.

Bylo to emočně náročné, ale krásné. Láska, magie, náhodné situace rovnající se zázraku, milování, trápení, naděje, zrada, usmiřování, toužení, zloba, násilí, chlast, závist, žaloby... Všechno tam je. Kdo bude chtít vědět jak to bylo - může si knihu koupit.
Při jejím psaní mi pomáhal život a vymyslel skvělý scénář. O to je pro mne tato kniha cennější.

Úvodní příběh ke knize aneb jak to všechno začalo:           Soundtrack k příběhu:

Vzkaz Landovce

Dimenze: Láska
Autor: Petr Matějček
Datum: 3. února 2024

MILUJI TĚ, STÁLE R. LANDOVÁ. Co bylo, bylo. Jedeme lásky-level 2! :)) ❤️


Petr

Vzkaz Landovce

Dimenze: Láska
Autor: Petr Matějček
Datum: 24. ledna 2024

"Pokud tohle má být challenge, tak je to jedna z nejlehčích výzev v mém životě. Nemám žádný problém napsat na svůj web, to, co cítím, to co je, v těchto dnech, pravda:

MILUJI TĚ, R. LANDOVÁ. Dobře to víš... ❤️


Petr

Touha - Daniel Landa (romantic waves remix)

Dimenze: PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 19. ledna 2024

Tento můj remix písničky čaroděje Landy uzavírá soundtrack k příběhu "Víla z Vyšehradu": • VÍLA Z VYŠEHRADU (celý příběh v jedno... Je jeho závěrečným BONUSEM. A tím to mělo celé skončit, jenže... 😌 Je to všechno daleko složitější, propletené. Jedna věc podmiňuje druhou a události, které se už stali vytvořili budoucnost, kterou nelze minout. Never-ending love story se nakonec vyvinula do celé knihy🌹

Vzkaz všem zamilovaným: "Zkoušejte nemožné cíle - to nejhorší co se může stát je, že to nevyjde... Takže na tom budete stejně jako na začátku. Nemůžete ztratit, co jste neměli. Vždyť je to jedno! Když se nevyjádříte - měli jste prázdnou náruč a budete ji mít zase prázdnou. Vy vlastně můžete JEN ZÍSKAT! A když to vyjde - je to pak krása. A přesně o tom je tato písnička... Musíte však být poctivý a upřímní. V lásce se nelže. Takový je její zákon."