Jiné dimenze

Menu

🔔MÁME PROSINEC - měsíc vánoc, zimy plné sněhu, pohody a radosti🔔

Z pustiny ven

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pátek 1.prosince 2023, No51

Slovo pro dnešní den:

Pustina“ představuje prázdnotu, žádný růst, hluché místo v našich životech. Děláte správnou věc, ale vaše podnikání se nezlepšuje, vaše manželství se nezlepšuje, vaše zdraví se nezlepšuje, byli jste opomenuti při povýšení. Nacházíte se v pustině. Cítíte se zaseklí, omezováni svým prostředím. Na těchto hluchých místech by vás to mohlo odradit, protože si myslíte, že se to nikdy nezmění.
Ne, připravte se. Bůh ví, kde jste. Sleduje vás v osamělých nocích, v dobách, kdy jste byli zrazeni, ve dnech, kdy jste to chtěli vzdát, ale šli jste dál. Bolelo vás to, bolest byla skutečná a vy jste nedovolili, aby vás zastavila. Bůh se chystá přijít, obejmout vás a vydat na vás svou milost. Uvidíte nárůst, který nedokážete vysvětlit, přízeň, kterou jste si nezasloužili, léčení, které dává najednou smysl, osvobození od věcí, které vás brzdily. Nyní se dohodněte s Bohem: „Pane, přijímám to do svého ducha. Ohrom mě svou dobrotou. Udělej ze mě zřítelnici svého oka."Modlitba pro dnešní den:

Bože, děkuji Ti, že mě miluješ tak moc, že mě občas bereš do pustiny, abys mi ukázal, kdo jsi. Děkuji Ti, že bez ohledu na to, kam půjdu nebo čím projdu, Ty mě najdeš, obejmeš mě a zaplavíš mne svou milostí. Věřím, že jsem zřítelnicí Tvého oka. V Ježíšově jménu, Amen."


Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Mistr hrnčíř

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pondělí 4. prosince 2023, No52

Slovo pro dnešní den:

Všechno o vás může říkat, že jste obyčejní. Cítíte se průměrně. „Nemůžeš začít podnikat. Závislost nemůžeš prolomit. Nikdo z vaší rodiny není úspěšný." Samo o sobě se to tak může zdát. Dobrá zpráva je, že váš Nebeský Otec je mistr hrnčířský. Ví, jak vás formovat a formovat do všeho, čím chce, abyste byli. Vloží do vás sílu, odhodlání, vytrvalost, kterou jste nikdy nepocítili. Vybuduje ve vás novou odvahu, větší sebevědomí a odvahu vykročit a dělat věci, které jste nikdy nedělali.
Budete mít více kreativity, více moudrosti, skvělých nápadů a velké přízně. Stane se to rychleji, než si myslíte. Můžete se cítit zaseknutí, ale připravte se. Jste dílem Božím a přichází změna.
Brzy se uzdravíte, rychleji se dostanete z dluhů a snáze dosáhnete svého cíle.
To, co Bůh zapracuje do vašeho života a charakteru, vám umožní jít tam, kam nemůžete sami, dosáhnout toho, co se zdá nemožné.Modlitba pro dnešní den

Bože, děkuji Ti, že můj život je ve Tvých rukou a Ty ho utváříš, jako když hrnčíř tvaruje hlínu - nejen mé sny a cíle, ale i můj charakter. Děkuji ti za všechno, co mi dáváš do života a za to, jak to děláš ke svému obrazu. Věřím Ti, ať vidím změnu nebo ne. V Ježíšově jménu, Amen."


Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

PzJD👽#112: Povídka pro tajné služby

Dimenze: PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 4. lprosince 2023

Povídka z jiné dimenze - vždy v pondělí, PREMIÉRA v 19:00 hod:👇👇👇

Důvěra s Bohem

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Úterý 5.prosince 2023, No53Slovo pro dnešní den:

Syrský král napadl Judu s obrovskou armádou a Jeruzalém měl být další na řadě. Poslal Izraelitům dopis, v němž jim vzkázal, aby nevěřili v Boha, a snažil se vyděsit lid, aby se vzdal. Král Ezechiáš se ale nenechal zastrašit a dále věřil v Boha stejně tak jako jeho lidé. Když se rozhodli bránit, poslal Bůh anděla, aby zničil celou syrskou armádu.
Nepřítel nemá žádné nové triky. Používá stejnou taktiku. Používá hlasité hrozby, hlasité myšlenky: „To nepůjde. Tento problém je příliš velký. Vzdej se, vzdej se, přestaň věřit." Od těchto negativních myšlenek očekává, že vám usnadní porazit vás. Ale znáte jeho taktiku stejně jako Ezechiáš. Můžete, s důvěrou v Boha, říct: „Ne, díky. Nejsem zastrašený. Problém může být velký, ale můj Bůh je větší. On má poslední slovo. Tito lidé, kteří jsou proti mně, mohou být mocní, ale můj Bůh je všemocný a je se mnou." Nedovolte, aby vás nepřítel šikanoval. Stůjte pevně, s důvěrou v Boha, která vás podpíráModlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti za sílu, která ve mně sílí, kdykoli si vzpomenu, jak jsi velký a že jsi se mnou, abys bojoval v mých bitvách. Děkuji Ti za chvíle, kdy jsi vysvobodil mou mysl od obav a pochybností. Zachovám svou mysl v klidu a budu ji cílit na Tebe. V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Brýle jak z ODKAZU HACKERA

Dimenze: ZAJÍMAVOSTI
Datum: 5. prosince 2023
Rank důležitosti: CCC

 

Odkaz Hackera v praxi aneb lze skrýt svůj obličej před slídivými kamerami?

Wauuuu. Je to tady. Jak bude utahovat diktatura objeví se reálné osoby jako byl Neo z Matrixu
nebo náš hrdina z PzJD povídky ODKAZ HACKERA.

A budou, technickými triky, obcházet totalitní kontrolu, která bude nad lidstvem stanovena.

Ano, to už nebude jen sci-fi, ale čirá realita. Jak technický svět kráčí mílovými kroky dopředu a nabízí tyranům možnost skenovat lidské obličeje, stejně tak pluje ve stejném duchu i spodní proud undergroundu a vyvíjí metody jak tyrany převést.

Opravdu doslova jak z některé, blockbusterové, sci-fi.


Stačí k tomu černé brýle, svítivé, infračervené LED-diody napájené bateriemi, umístěné do skel brýlí. Led didody vytvoří kolem obličeje světelnou kouli, která ho dokonale na záznamu kamer překryje. Dočkáme se budoucnosti ve které budou novodobí Hackeři takto blamovat všudypřítomné OKO VELKÉHO BRATRA? Doufejme, že ne...

DOMA TO ROZHODNĚ NEZKOUšEJTE! :) Ale jako nápad jak obejít hlídací systém, použitelný do naší sci-fi povídky, je to záležitost více než inspirující!

Zdroj zde:
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/lide-sdileji-navod-jak-zabranit-rozpoznavani-obliceje-skrze-kameru/

Zavřené dveře

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Středa 6.prosince 2023, No54


Slovo pro dnešní den:

V Písmu, poté, co Bůh dal Josefovi sen, že bude ve vedoucí pozici, byl svými bratry zrazen, prodán do otroctví, křivě obviněn a uvězněn. Třináct let měl jedno špatné období za druhým, než se stal egyptským premiérem. Kdyby měl předem tušení, jak se to stane, žil by hořce a naštvaně.
Bůh používá protivenství, špatné situace a zklamání, aby nás posunul tam, kde nás chce mít. Problém vypadá jako překážka, ale ve skutečnosti jde o posun. Myslíme si, že Bůh používá pouze přízeň, dobré časy a otevřené dveře, aby nás dostal k našemu osudu, ale používá také zavřené dveře a někdy i utrpení. Využívá lidi, kteří jsou proti nám, stejně jako lidi, kteří jsou pro nás. Používá odmítnutí a zpoždění, aby nás povýšil. V tu chvíli to nevidíme, nelíbí se nám to, je to nepříjemné, ale je to ruka Boží, která řídí naše kroky.Modlitba pro dnešní den:

„Bože, děkuji Ti, že nejsi omezován zavřenými dveřmi, zklamáními nebo mými předpojatými představami o tom, jak pracuješ. Děkuji za zavřené i otevřené dveře. Věřím, že ty řídíš mé kroky a že mě provedeš věcmi, kterým nerozumím. V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Kličko přiznal barvu o UKRAJINĚ: "Nemůžeme donekonečna lhát!"

Dimenze: Pravda a lež
Datum: 6. prosince 2023
Rank důležitosti: AAA

 

Je-je-jej - UŽ TO LEZE VEN? Tak, že by vám lhali??? Vitalij Kličko, bývalý boxer, a dnes starosta Kyjeva vzkazuje, že už dále lhát o situaci na Ukrajině nemůže.

CO TO ZNAMENÁ???? Že se naplní PREDIKCE NAŠEHO SERVERU? Po měsících a letech zbytečného zabíjení, vystřílení mnoha zbraní, které znamenají kšeft, napumpování miliard pomoci do, jak vidno, zkorumpovaného a lživého režimu, dojde stejně nakonec k jednání a Ukrajina bude rozporcována??? STANE SE TO STEJNĚ, akorát jen škoda těch mrtvých, pane Zelinskyj!

Ale politikům jsou osudy těch lidí šumák. Hanba však padne i na hlavy plácalů za válku, ať už na straně Ukrajiny či Ruska, protože správní lidé, lidé, kteří vyznávají OPRAVDOVÉ HODNOTY, což je mír, jednání a dialog, BYLY UMLČOVÁNI A VYSMÍVÁNI.

A VÁLEČNÍ ŠTVÁČi měli a doposud mají PRÉ, a to jen proto, aby nám pan Kličko sdělil, že UKRAJINA má už konečně PŘESTAT LHÁT!!!

To jsou věci! Ukrajinci balamutili svět, tahali ho za nohu. Kličko je sám označil za lháře. A na základě těchto lží naše republika podstrojuje a dělá HULA-HOJ život, ekonomickým migrantům přicházejícím z Ukrajiny, na úkor vlastních občanů...

Novinky.cz píší:
Kyjevský starosta a bývalý boxer Vitalij Kličko prohlásil, že válka na Ukrajině je v patové situaci. Podle něj by Ukrajina měla o stavu války konečně přestat lhát jak svým lidem, tak i partnerům. Kličko to řekl v rozhovoru pro švýcarský list 20 Minuten.

„Někteří možná nechtějí slyšet pravdu, ale nemůžeme donekonečna lhát našim lidem a partnerům,“ prohlásil Kličko.

Zdroj zde:
Musíme přestat lhát, válka je v patové situaci, prohlásil Kličko
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-musime-prestat-lhat-valka-je-v-patove-situaci-prohlasil-klicko-40452984

Zůstaňte pozitivní vůči sobě

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Čtvrtek 7.prosince 2023, No55

Slovo pro dnešní den:

Ježíš řekl: „‚Miluj Pána, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘ To je první a největší přikázání. A druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe.‘ Na těchto dvou přikázáních závisí celý Zákon a Proroci“ (Matouš 22:37-40).

Nemůžete milovat ostatní, pokud nejprve nemilujete sami sebe. To nejlepší, co můžete pro svou rodinu a přátele udělat, je být sobě hodný, být k sobě laskavý, být k sobě milosrdný, být k sobě shovívavý, být k sobě milující. Jste dobří k ostatním, tak proč nejste dobří k tobě? Svého přítele nekritizujete, tak proč kritizujete sebe? Skládáte komplimenty svému kolegovi, takže kdy jste naposledy pochválili sebe? Obdivujete talenty ostatních lidí, tak proč neobdivujete svůj talent? Začněte na sebe být hodní. To není myšleno sobecky; to je milovat sebe.

Příliš mnoho lidí prochází životem proti sobě a cítí, jako by uvnitř něco nebylo v pořádku. Slyšel jsem někoho říkat: „Objevil jsem nepřítele. Byl jsem to já." Jsi svůj nepřítel? Porážíte sami sebe, omezujete své sny, sabotujete své vztahy – to vše proto, že se nemáte rádi?

Máte proti sobě dost lidí a okolností, tak nebuďte sami proti sobě.

Když se ráno probudíte, neležte v posteli a nemyslete na všechno, co cítíte, že je s vámi špatně nebo co se vám na vašem vzhledu nelíbí. Nemusíte znovu prožívat své chyby. Proč jsem nedokončil vysokou školu? Měl jsem být disciplinovanější. Včera jsem ztratil nervy. To jsou toxické myšlenky, které vyčerpávají vaši sílu, energii a nadšení. Místo toho, abyste se soustředili na to, co si myslíte, že je s vámi špatně, začněte se soustředit na to, co je s vámi v pořádku. Máte slabé stránky, udělali jste chyby – stejně jako všichni ostatní –, ale je na čase si uvědomit, že je ve vás mnohem víc správného než špatného. Přetrvávání v negativních věcech vám nepomůže dělat věci lépe.

Bít se za minulé chyby vás neposune vpřed. Čím lépe se budete cítit, tím lépe se vám bude dařit. Čím více se budete mít rádi, tím dále půjdete.Modlitba pro dnešní den:

„Bože, děkuji Ti za Tvou neuvěřitelnou lásku, odpuštění a soucit. Pokorně prosím o Tvé milosrdenství, abys mě vedl na místo soucitu se sebou samým, kde si mohu odpustit, jako jsi ty tak velkoryse odpustil mně. Pomoz mi být v míru sám se sebou, abych mohl pěstovat mír se svými blízkými. Hledám Tvou božskou moudrost, Pane, abych se viděl tak, jak mě vidíš Ty. Dovol mi, abych si pamatoval, že skrze Ježíše jsem ve Tvých očích svobodný, je mi odpuštěno a mám přízeň. Ukaž mi, jak se ocenit jako mistrovské dílo, kterým říkáš, že jsem, a připomínat si charakteristické dary a talenty, které jsi mi dal. Když budu pěstovat větší lásku a uznání za všechno, čím jsi mě učinil, veď mě, abych tuto lásku sdílel s ostatními a žil podle božského záměru, který jsi pro můj život naplánoval. V mocném jménu Ježíš se takto modlím. Amen."Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

KRUCIPÜSK uveřejnili nové album k volnému poslechu

Dimenze: Hudba
Datum: 7.prosince 2023
Rank důležitosti: CCC

 

Tak hard-rockový soubor Krucipusk nám vylezli s novým albem. Má název HovnoZle. Budiž. O čem bude? Budou to obecnosti vyčpělých hudebních nul a nebo album, které bude mít, snad, obsahový přesah vztahující se k naší současnosti? Budou texty plytké a nebo v nich bude život tak jako třeba na legendárním albu Druide!

Přeposlechli jsme a tady je náš názor:
Zvukově - klasika téhle kapely. Syrové bustry, všechno šlape, pěkně v rytmu. Dobré bicí, zpěvák Hájíček do toho dává všechno. Po stránce vyjádření není kapele co vytknout - už léta. Je zde však otázka obsahová.

K pivu nebo do rockového klubu dobrá muzika. Ale tím zábava končí. Očekávané přesahy jsme nenašli, což je lehké zklamání. Další z alb, které zapadne do obrovské propasti plytké hudby, prakticky bez názoru, typu jedním uchem tam a druhým ven, které se dnes produkují tuny...

Plusem je zajímavá stavba alba. S poslechem dalších písniček graduje. Povětšinou jsou alba stavěna tak, že první je největší hit a s každou další písničkou alba slábnou a nakonec se dává nejslabší kus. Krucipusk na to jde jinak. Od vlažného začátku k tomu nejlepšímu. A toho se dočkáme ke konci. Songy NA CAJK a EGO jsou asi nejlepší na albu. A vše zakončí pohodovka TOHLE UŽ ZNÁM! Song jen pro velký kluky a holky.

Krucipusk určitě bude těžit ze své historie, ze svých věrných fanoušků, které si táhne již po mnoho let (toto je 13. album). Věrné fanoušky album nezklame. Najde si jistě i nové příznivce nenáročné rockové muziky. To je ale asi tak vše. Průlom se nekoná. Vše jede ve vlně současného plytkého světa. A Krucipusk k němu přidali další konzumní zbytečnost. Ale i tak jim fandíme a těšíme se na 14. album!

Celé album k poslechu zde: KRUCIPÜSK - HovnoZle

https://www.youtube.com/playlist?list=PLcFlpZTFkVrCGBWVfYPKvr3sJ86JMSanG

 

Vyberte si být šťastní

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pátek 8.prosince 2023, No56

Slovo pro dnešní den:

Písmo říká: „Pláč může trvat noc, ale radost přichází ráno“ (Žalm 30:5). Každé ráno vám Bůh posílá čerstvou zásobu radosti. Můžete to odmítnout a pomyslet si: "To není pro mě. Je toho proti mně příliš mnoho."
Nebo ji můžete přijmout a říci: „V mém životě možná není vše dokonalé, ale vím, že na trůnu je Bůh. Nařizuje mým krokům a Jeho plány se mnou jsou dobré, takže si tento den užiji."
Tohle udělal David. Čelil nejrůznějším opozicím – armádám, které se ho snažily zastavit, lidé ho pomlouvali. Ale uprostřed toho řekl: „Toto je den, který učinil Hospodin. Radovat se budu a radovat se z toho“ (Žalm 118:24). Jeho okolnosti říkaly, že by měl být sklíčený, bát se a být osamělý. Kdyby informoval o situaci, řekl by: „Toto je den, který učinil Pán, a já jsem opravdu znechucený. Mám spoustu problémů."
To by byla pravda. Ale David nehlásal utrpení; udělal místo toho prohlášení víry.
Říkal: „Navzdory opozici budu šťastný. I když o mně lidé lžou, budu šťastný. Navzdory tomu, že moje rodina ve mě nevěří, budu tento den žít šťastný."
Pokud máte být šťastní, musíte být šťastní schválně, protože budou lidé, zrady, zpoždění a všechny druhy situací, které vám mohou způsobit kyselý život. Musíte si říct: „To je ono. Nenechám ostatní, aby mi ukradli mou radost. Nedovolím, abych byl kyselý tím, co nefunguje. Nedovolím, aby mi tento problém v práci bránil v užívání si života. Budu se radovat a budu rád. Tento den budu žít šťastně."
Vaše vůle je silnější než to, jak se cítíte. David se necítil šťastný, když to psal, ale prohlásil: "Budu se radovat."
Nečekejte, až se budete cítit šťastní, než se rozhodnete být šťastní. Nejprve se musíte rozhodnout, pak přijde štěstí. Stejně jako u Davida se můžete cítit sklíčeni. Možná máte dobrý důvod – věci byly nespravedlivé, prošli jste ztrátou, nic ve vaší budoucnosti nevypadá slibně. Nepřítel by byl rád, kdyby jste si mysleli, že to tak bude vždycky – jen se protahovat kyselým dnem a nikdy si nedělat naděje. Ne, musíte nakopnout svou vůli. "Budu rád. Tento den si užiji. Zaměřím se na Boží dobrotu." Vaše vůle převáží nad tím, jak se cítíte. Známkou zralosti je, když můžete být šťastní, i když se vám věci nedaří, protože vaše radost není založena na vašich okolnostech.Modlitba pro dnešní den:

„Bože, děkuji, že mé štěstí není založeno na mých okolnostech. Když každé ráno, když otevřu oči, pomoz mi vybrat si radost, víru a štěstí. Připomeň mi, že každý den je dar a já se musím rozhodnout, jak ho rozbalit. Dovolím si říci: „Dnes jsem se rozhodl být šťastný. Rozhodl jsem se vidět to dobré a jsem vděčný. Ukážu lásku své rodině a přátelům a vychutnám si každý okamžik." Nedovol mi, abych nechal své potíže rozhodovat o tom, jak budu žít. Když uvíznu v zácpě, když je to těžké, pomoz mi zapamatovat si, že to Máš pod kontrolou. Pokud se budu zabývat obtížemi, upřednostňuji své problémy před Tvými sliby. Ale Ty mi říkáš: "Ráno přijde radost," a já tomu věřím. Místo toho, abych se soustředil na to, co je špatně, myslel si, že toho nejsem hoden nebo že jsou věci příliš těžké, pomoz mi říct: „Život není dokonalý, ale Bůh, Ty jsi. Ty vedeš mé kroky. Tvoje plány se mnou jsou dobré. Přijmu tento den s radostí." V Ježíšově jménu, Amen.

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

 

Proč nežít v New Yorku?

Dimenze: Lepší svět
Datum: 8.prosince 2023
Rank důležitosti: CCC

Český youtuber, David Drobík, který žije v Americe a točí videa pro čechy, sdělil proč se po roce a půl stěhuje z New Yorku pryč. Jeho důvody jasně potvrzují do jaké civilizační krize se současná společnost dostává a jak velká města, globalismus a podobné záležitosti, transformují nejen materiální stránku života lidí, ale také jejich charaktery. Velmi podnětné poslechnout si zkušenost chlapíka, ze které ti, kteří by třeba chtěli v NYC žít, budou překvapeni:

"Vy když tady chcete působit v tomhle městě tak musíte mít určitej level otrkanosti, drzosti - vlastně i agresivity, abyste vůbec někam došli, abyste tady něco udělali. My jsme si s Amádou (přítelkyní) všimli, že jsme více vystresovaní, že jsme agresivnější a že nejsem ti "hodní, dobří lidé", kterými jsme byli.

Ztráceli jsme trpělivost, křičeli jsme na lidi, třeba i proto, že byl někdo vůči nám agresivní, všude byl problém... Tady to už přešlo určitou mez, kdy jsme si řekli: To jak já reaguji na tohle prostředí, tak to NEJSEM JÁ. Stávám se člověkem, kterým bejt nechci, co se týče hádek a agresivnějších projevů.

Já takový nejsem a takový bejt nechci a to je jeden ze zásadních důvodů proč opouštíme New York."

Rusko zakázalo hnutí LGBT+

Dimenze: Co se děje ve světě
Datum: 8. prosince 2023
Rank důležitosti: AAA

 

Uchylům v Rusku pšenka nepokvete. Tak jako byla v minulosti trestána homosexualita gilotinou dnes, v Rusku, porůzné podivné bytosti, které se chtějí "mazlit" s dětmi a "zkoumat" jejich genitálie namísto toho, aby byli oslavováni, čerpali finanční dotace od státu a byla jim umetána cestička, protože by se psychicky zhroutili, když by je někdo nazval prasaty a úchyly, půjdou za katr, protože:

Ruský nejvyšší soud se vyslovil pro zákaz „mezinárodního hnutí LGBT“- je extremistické. Nařízení vstoupilo v platnost okamžitě, napsala agentura AFP. Podle portálu Meduza kvůli tomu hrozí stíhání lidí, kteří se hlásí k LGBT+ komunitě. Agentura Reuters připojila, že aktivistům bojujícím za práva sexuálních a genderových menšin tak navíc hrozí i obvinění z extremismu.

 

Zdroj zde:
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/rusky-nejvyssi-soud-zakazal-mezinarodni-hnuti-lgbt-oznacil-jej-za-extremisticke-343724


Pusťte kontrolu

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pondělí 11.prosince 2023, No57


Slovo pro dnešní den:

Jedna z nejlepších věcí, které jsem se naučil, je důvěřovat Božímu načasování a Jeho cestám. Co Bůh slíbil, se splní. Ale nemusí se to stát tak, jak si myslíte, a nemusí to být tak, jak jste plánovali. Pokud se snažíte kontrolovat výsledek a časový rámec, budete se trápit. Musíte uvolnit kontrolu. Musíte se vzdát nutnosti, aby se to stalo po vašem.
Bůh už zná to, co tě rozčiluje. Zná vše od začátku. A tady je klíč: Neříká vám podrobnosti. Kdybyste věděli, jak všechno dopadne, nebylo by potřeba věřit. Kdyby vám řekl: „Za tři měsíce ode dneška se otevřou velké dveře. Může to vypadat, jako byste se vraceli na své cestě, ale existuje zkratka, která vás posune vpřed." Uvolnili byste se a řekli: "Dobře, všechno bude fungovat."

Proč to neuděláte teď? Bůh to všechno naplánoval. Dělá věci, které nevidíte. Přicházejí dobré časy. Uzdravení, laskavost a správní lidé jsou již na vašem plánu. Pokud se zbavíte kontroly nad tím, co vás trápí, můžete si užívat svůj život, zatímco čekáte, až se věci změní. Co vás rozčiluje? Co vám v noci nedá spát? Bůh říká: „Pusť mi to. Mám to pod kontrolou. Řídím tvé krok, pracuji v zákulisí. Možná se to nezdá dobré, ale obrátím to pro vaše dobro."
Jakmile uvěříte, nemusíte na všechno přijít. Pokud nevidíte žádnou změnu, budete v pokušení si dělat starosti, ale zůstaňte v klidu. Když odpočíváte, dáváte Bohu najevo, že Mu důvěřujete. Možná věříte, že se váš zdravotní stav zlepší, ale lékařská zpráva se nezlepšuje. Myslíte si, že už je všechno pryč. Můžete si dělat starosti a stěžovat si, ale místo toho děkujte Bohu, oznamujete Jeho sliby, dělejte každý den to nejlepší. Když jste v klidu, jste ve víře. To je to, co umožňuje Bohu pracovat.
Ale pokud jste naštvaní kvůli tomu, co se nemění, máte strach o své finance a nemůžete spát, protože vaše dítě zlobí, je to známka toho, že jste přestali věřit.

Musíte vstoupit do klidu. Vrátit se na místo míru. Nemůžete důvěřovat Bohu a zároveň si dělat starosti. Když jste v klidu, víte, že Bůh má vše pod kontrolou. Víte, že všechny věci budou fungovat pro vaše dobro, a víte, že co On začal, to i dokončí. Když jste v klidu, nejste vystresovaní a cítíte se odpočatí a revitalizovaní.Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
Věřím ve Tvé božské načasování a plán. I když se má cesta zdá klikatá a nejasná, vím, že řídíš můj život s určitým cílem. Když čelím oklikám a zpožděním, dovol mi pamatovat si, že to nejsou překážky, ale nastavení pro větší požehnání, které jsi pro mě připravil. Když se mi zdají dveře zavřené a já nemohu rozeznat Tvou ruku při práci, zůstávám v naději, protože vím, že pracuješ v zákulisí způsobem, který přesahuje mé chápání. Objímám místo, kde jsem, protože věřím, že je to tam, kde mě chceš mít. Děkuji Ti, Pane, za stanovené časy přízně, uzdravení a obratu, které jsi mi určil. Uvědomuji si, že pokud se to ještě nestalo, není můj čas. Pomoz mi nebojovat, ale důvěřovat s vědomím, že můj průlom přichází přesně podle plánu. Bože, raduji se z Tvých slibů a těším se na den, kdy se v mém životě rozvinou Tvá větší a hodnotnější požehnání. V Ježíšově jménu, Amen.

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

PzJD👽#113: Gladiátor

Dimenze: PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 11. prosince 2023

Povídka z jiné dimenze - vždy v pondělí, PREMIÉRA v 19:00 hod:👇👇👇

Jednání s obtížnými lidmi

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Úterý 12. prosince 2023, No58

Slovo pro dnešní den:

Písmo říká: „Nedejte se přemoci zlem, ale přemáhejte zlo dobrem“ (Římanům 12:21). Nikdy nepřekonáš neúctu větší neúctou. Nikdy se nedostanete kupředu tím, že budete druhým dělat křivdy, které oni udělali vám. Je to test vašeho charakteru. Bůh vidí, v čem vám může důvěřovat. Budete lepším a přehlédnete urážku? Zůstanete v klidu a nedostanete se do konfliktu? Každý den máte jen určité penzum emocionální energie. Není to neomezená nabídka. Rozčilovat se, žít uraženě, přemýšlet o tom, co o vás někdo řekl a snažit se to narovnat, vyžaduje spoustu energie. To je energie, kterou potřebujete pro své sny, pro dosažení svých cílů, pro radost ze své rodiny. Neutrácejte ji za věci, na kterých nezáleží.
Nemůžete ovlivnit, jak se k vám všichni chovají, ale můžete ovlivnit, jak budete reagovat. Když je někdo hrubý, nemusíte se rozčilovat. Když vás odříznou v provozu, nemusí vám to zkazit ráno. Když vás kolega vynechá, nemůžete to ovlivnit, ale můžete zůstat v pokoji s vědomím, že Bůh bojuje vaše bitvy. Když se vydáte po cestě klidu, budete si nejen více užívat svůj život, ale ukážete Bohu, že vám může důvěřovat s větším vlivem a větší přízní. Nenechte se příštích dvacet let rozčílit stejnými situacemi, stejným spolupracovníkem, který vám lezl na nervy, nebo stejným mrzutým příbuzným, který vám kradl radost. Tito lidé se třeba nezmění, ale tady je klíč: Můžete se změnit VY. Změnit svůj přístup k celé věci.
Někdy jsme se naučili reagovat určitým způsobem. „Pokud to řeknou, budu naštvaný. Pokud mě vynechají, vynechám je. Jestli si ze mě můj šílený strýc bude dělat legraci, řeknu mu to."

Problém je v tom, že se jimi necháte ovládat. Pokud budou fungovat určitým způsobem, zkazí vám to den. Proč nepřevezmete ovládání vy?
Dovolte si přestat se rozčilovat. Někdo vás nemůže jen tak rozčílit; musíte mu dát svolení, aby vás naštval. Musíte si vybrat. Někteří lidé přesně vědí, jaká tlačítka mohou stisknout, abyste se dostali z formy. Až příště zmáčknou tato tlačítka, jen se usmějte a řekněte: „Tentokrát ne. Zůstávám v klidu. Tento den si užiji."
Pokud je někdo neuctivý, hrubý a vždy hledá všude chyby, má problémy, se kterými se nevypořádal. Skončí s hořkostí, hněvem a nejistotou uzavřenou uvnitř. Někdy se na vás tento jed pokusí vylít. Musíte zůstat v ofenzivě. „Možná jsou drzí, ale já neskočím na jejich návnadu. Zůstávám v klidu. Budu mít respekt, navzdory tomu, jak se ke mně chovají." Nebo „Můj šéf oceňuje všechny kromě mě. Dává uznání ostatním za mou práci, ale já nehodlám žít kysele. Nepracuji pro lidi. Pracuji pro Boha."Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
dej mi sílu přemáhat zlo dobrem, odpovídat laskavě uprostřed neúcty. Pomoz mi udržet si můj charakter a obstát ve Tvých zkouškách se ctí. Dovol mi být lepší osobou, schopnou přehlédnout urážky a vyhnout se zbytečným konfliktům. Dovol mi, abych si šetřil energii na své sny, cíle, rodinu. Připomeň mi, že i když nemohu ovládat činy druhých, mohu ovládat své reakce. I když čelím hrubosti, dovol mi zůstat v klidu a důvěřovat, že ty bojuješ v mých bitvách. Veď mě po hlavní cestě a ukaž, že jsem hoden Tvé přízně a vlivu. V Ježíšově jménu, Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Jak pracuje mainstreamové zpravodajství

Dimenze: Humor, satira
Datum: 12. prosince 2023
Rank důležitosti: CCC


Reportér: "A jak můžete dobře vidět, v této místnosti se opravdu žádný slon nenachází... "

Žijte v přítomnosti

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Středa 13.prosince 2023, No59

Slovo pro dnešní den:

Je tak snadné se vždy soustředit na cíl, na splnění snu, řešení problémů. Musíte se naučit užívat si toho, kde jste, když jste na cestě tam, kam jdete. Život není o cíli; jde o cestu. To je místo, kde vyrostete. Tam uvidíte naplnění a Boží přízeň.
Musíme si pamatovat, že poté, co dosáhneme cíle, bude další cíl. Bude další výzva. Pokud si nedáme pozor, budeme celý den spěchat ve snaze dostat se do cíle. Zpomalte a užijte si cestu. Ano, na cestě budou hrboly, zklamání, věci, kterým nerozumíte. Tehdy musíte říct: „Neohlížím se zpět. Nejsem zahořklý a nenechávám si tím zkazit život. Nebudu se trápit a přemítat, jak to dopadne. Zůstanu v přítomnosti. Budu si užívat tam, kde mě Bůh právě teď má, s vědomím, že mě dostane tam, kde mám být." K tomu, abyste si užívali toho, kde jste, je potřeba zralost, i když se potýkáte s problémy a věcimi, kterým nerozumíte.
V Genesis 41, třináct let poté, co byl Josef vhozen do jámy, byl jmenován předsedou vlády Egypta. Viděl ospravedlnění, povýšení a vliv větší, než si kdy dokázal představit. Jaká škoda, že Joseph strávil předchozí roky sklíčený, ustaraný a frustrovaný. Co ti Bůh slíbil, se splní. Sen, který ti vložil do srdce, je již na plánu. Otázkou je, jak trávíte čas, když čekáte? Ohlížíte se s lítostí? Těšíte se nebo si říkáte, proč se to neděje? Ne, zůstaňte v přítomnosti. Žijte tak jeden den po druhém. Na zítřek neuvažujte o milosti. Pokud se snažíte analyzovat posledních dvacet let nebo příštích dvacet let, budete frustrovaní. Máte milost pro tento den. Až nastane zítřek, bude pro ten den nová milost.Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
děkuji za tento úžasný den, který jsi mi dal. Jsem vděčný za všechno, co teď mám. Prosím, pomoz mi soustředit se na to, co se děje dnes, a nestarat se o minulost nebo budoucnost. Chci být plně přítomen se svou rodinou a nenechat se rozptylovat jinými věcmi. Ukaž mi prosím, jak vyvážit své cíle a sny a vážit si věcí, které již mám. Nechci nic a nikoho brát jako samozřejmost. Pomoz mi užívat si života a být šťastný s tím, co mám. Věřím, že mě povedeš a o všechno se postaráš. Dávám Ti všechny své starosti a strachy. Děkuji, že tu pro mě vždy jsi. V Ježíšově jménu, Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Odmítněte snahy temných sil

Dimenze: joelcz.pageride.cz/
Datum: 13
. prosince 2023

💓Slova pro dnešní den-video🌻12💓

Kočka se stará o kuřata

Dimenze: Zázrak přírody
Datum: 13. prosince 2023
Rank důležitosti: CCC

 

Velmi krásná ukázka toho, že hranice přátelství mnohou jít za hranice živočišných druhů. Kočka se stará o kuřátka a táta-kohout a máma-slepice na to s láskou dohlíží.👇👇👇 A tímto dojemným videem startujeme, na našem webu VÁNOCE!🚩👍

nice

 

Nech to být

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Čtvrtek 14.prosince 2023, No60

Slovo pro dnešní den:

Všichni procházíme zklamáními, věcmi, které nejsou fér. Je snadné držet se starých zranění, myslet na negativní věci, které nám lidé řekli, znovu prožívat urážku. Ráno vstaneme a je to první, co nás napadne. Neuvědomujeme si, jak moc nás to ovlivňuje, poškozuje náš postoj, vysává naši energii a omezuje naši kreativitu. Pokud chcete naplnit svůj osud, musíte se naučit nechat věci plynout.
V Lukáši 17:1 Ježíš řekl: "Není možné, aby nepřišla žádná pohoršení, ale běda tomu, skrze koho přicházejí!" (NKJV). Neřekl, že nemohou přijít. Neřekl, že když jsi dobrý člověk a jsi pořád milý, nikdo ti neudělá špatně. Říká, že přijdou zklamání. Přijdou zrady. Přijdou věci, které nejsou fér.
To, jak se vypořádáte s těmito přestupky, jak se vypořádáte se zraněními, určí, zda půjdete vpřed a uvidíte nové věci, které má Bůh v zásobě, nebo zda uvíznete a zatrpknete kvůli tomu, co nevyšlo.
Slyšel jsem, že když se nevyléčíte z emocionálních zranění, budete krvácet na lidech, kteří s nimi neměli nic společného. Kolik lidí žije zraněných kvůli tomu, jak špatně byli vychováni, že je partner opustil, nebo obchodní společník podvedl? Místo toho, aby to nechali být, přehrávají si to znovu a znovu ve své mysli a znovu prožívají všechnu bolest. Pak se diví, proč nemají dobré vztahy. Je to proto, že se nevyléčili. Žijí ze zraněného místa.
Bůh přivádí do jejich života nového člověka, někoho skvělého, ale oni vyzařují nejistotu. Necítí se hodnotní ani atraktivní. Tento nový člověk musí jít velmi hluboko, aby se ujistil, že ví, jak jste skvělý. Problém je, že to není udržitelné. Dokud se neuzdravíte, nemůžete rozvíjet zdravé vztahy. Dokud nepřestanete nést bolest, budete s ní zatěžovat ostatní lidi. Dokud nepustíte to, co nevyšlo, bude vám ta rána překážet, ať půjdete kamkoli.
Pokud jste stále zraněni kvůli pozici, kterou jste nespravedlivě ztratili v jedné společnosti, půjdete do nové společnosti a ke svému novému šéfovi a kolegům se můžete chovat podle toho, čím jste si prošli, ale oni s tím přece neměli nic společného. Je mnohem svobodnější, když se naučíte nechat věci plynout. Nebylo to fér. Bůh bude tvým obhájcem. Postará se o toho, kdo vám udělal chybu. Vaším úkolem není oplácet lidem zlo zlem.
Jednou vám ublížili; nenechte je, aby vám nadále ubližovali tím, že se toho budete držet. Ztratili jste milovanou osobu, což je, jak vím, bolestivé, a je zdravé prožít období truchlení, ale nemůžete držet bolest napořád. Život ve smutku zabrání otevření nových dveří. Musíte se uzdravit, abyste mohli vidět nové vztahy a nové příležitosti.

Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
dnes k Tobě přicházím s otevřeným srdcem. Chápu, že když negativní emoce pohřbím hluboko uvnitř, nikdy skutečně nezmizí. Nemohu udržet hněv, bolest nebo zradu a očekávat, že mě neovlivní. Pomoz mi odpustit těm, kteří mi ublížili, bez ohledu na to, jak hluboce. Pomoz mi odpustit, stejně jako jsi ty odpustil mně. Teď vím, že odpuštění není jen kvůli nim, ale kvůli mému vlastnímu blahu. Děkuji ti, že děláš všechny věci nové a že mohu zažít svobodu, radost a vítězství, které jsi pro mě naplánoval. Prosím o Tvoji sílu a vedení, abys uvolnil moje negativní emoce, které se pak rázem změní v novou úroveň štěstí a triumfu. V Ježíšově jménu, Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Odevzdejte minulost Bohu

Dimenze: joelcz.pageride.cz/
Datum: 14
. prosince 2023

💓Slova pro dnešní den-video🌻10💓

Není co dokazovat

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pátek 15.prosince 2023, No61

Slovo pro dnešní den:

Před lety mě kamarád pozval, abych se podíval k němu domů poté, co jsme hráli basketbal v tělocvičně, tak jsem s ním skočil do auta. Měl opravdu krásné sportovní auto. Když jsme jeli k jeho domu, všiml jsem si, že jel oklikou. Přímou cestou mohl ušetřit pár mil. Zeptal jsem se, proč si zbytečně zajíždí. Řekl: „Moje bývalá přítelkyně žije v této ulici. Vždy jedu kolem, abych se ujistil, že vidí, o co přišla." Rozešli se skoro před deseti lety, ale při každé příležitosti, kterou dostal, se stále snažil ukázat, že je úspěšný, že je bez ní šťastný. Legrační je, že později zjistil, že se před pár lety přestěhovala do jiné části města. Celou tu dobu, co jezdil kolem a dokazoval, jak je úspěšný, protože má hezké auto, tam ani nebyla.
Zajímalo by mě, kolikrát se snažíme někomu něco dokázat a ten člověk tomu ani nevěnuje pozornost. Snažíme se udělat dojem na lidi, kteří o to nestojí. Soutěžíme s někým, kdo ani neví, že soutěžíme. Ano, je dobré mít cíle, je dobré mít lidi, kteří nás vyzývají a inspirují nás jít dál, ale nebudeme požehnáni, pokud naše motivy nebudou čisté. Když je naším motivem, ve snaze na někoho udělat dojem, nakrmit naše ego, oplatit tomu člověku cosi, ukázat mu, jak jsme skvělí, nebo vynahradit si nedostatek sebeúcty, je to slepá ulička. Nechte Boha bojovat ve vašich bitvách. Nechte Ho povýšit vás. Nechte Ho, aby vás obhájil. Jeho přízeň vůči nám není proto, abychom mohli dokázat, že jsme talentovaní nebo dobří jako někdo jiný. Jde o splnění našeho zadání. Jde o pokrok v našem království.
Kolik času a energie věnujete tomu, abyste se cítili dostatečně dobří, dostatečně talentovaní, dostatečně inteligentní, dostatečně hodní? Nestojí to za to. Zkuste jiný přístup. Vyjděte z tlaku urputné snahy zalíbit se. Nemáte co dokazovat. To, co si o vás lidé myslí, neurčuje váš osud. Dosáhnout více je hezké, ale neudělá vás to cennějšími. Váš příjem se může zvýšit, ale vaše hodnota se nezvýší.
Nenechte se nalákat k tomu, abyste byli soutěživí, snažili se překonat okolí a mysleli si, že vám to přinese větší hodnotu. Běžte svůj závod. Soustřeďte se na to, k čemu jste povoláni. Nežijte pro potlesk ostatních lidí; žíjte pro potlesk Boha.Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
v srdci vím, že jsem schválen Tebou. Ty, Všemohoucí Stvořiteli, jsi mě zformoval v lůně a znal jsi mě ještě předtím, než jsem se narodil. Děkuji Ti, že mě nazýváš svým milovaným dítětem a že se již nemusím snažit dokazovat něco ostatním. Poběžím závod, který jsi přede mne postavil, a přijmu každou výzvu jako příležitost k růstu. S Tvou milostí překonám každé protivenství, které mi přijde do cesty. Vybavil jsi mě jedinečnými dary, abych splnil sny, které jsi mi vložil do srdce. Dnes odvážně prohlašuji, že se stanu vším, čím jsi mě stvořil. S Tvým vedením a láskou budu jasně zářit a inspirovat ostatní, aby našli naději a účel. Ve vzácném jménu Ježíše se modlím, Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Český fotbal jede!👍🇨🇿

Dimenze: SPORT
Datum: 15. prosince 2023
Rank důležitosti: CCC

Fotbalu se daří. Včera vyhráli všechny naše kluby a stvrdili tak svůj postup. Tak alespoň někde to jde nahoru. Poprvé v samostatné historii si jarní fázi evropských pohárů zahrají tři české týmy.

🇨🇿 🇨🇿 🇨🇿

Pohárový čtvrtek pro české týmy:

Evropská liga:
Slavia Praha – Servette Ženeva 4:0 (4:0)
30. a 45.+1 Chytil, 15. Douděra, 25. Schranz

Aris Limassol – Sparta Praha 1:3 (0:3)
84. Bengtsson – 11. a 45.+1 Birmančevič, 4. Kuchta

Evropská konferenční liga:
Viktoria Plzeň – FC Astana 3:0 (0:0)
68. a 82. Mosquera, 58. Vlkanova

 

Celá zpráva (zdroj seznam.cz):
Pohárová senzace českých klubů. Tři postupy, Plzeň vyrovnala rekord
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-fotbal-poharova-senzace-ceskych-klubu-tri-postupy-plzen-vyrovnala-rekord-241794#source=hp&seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Metalové vánoce

Dimenze: Hudba
Datum: 15.prosince 2023
Rank důležitosti: CCC

 

Výběr vánoční metalové muziky. I metalista je člověk se srdcem, ač se světu ukazuje většinou jako drsňák či drsňačka. Krásný důkaz, že hudba nemá, jako všechno, hranic. Nabustrované kytary mohou rozezvučet váš byt do vánoční nálady. VOLUME DOPRAVA - ROCK IT!👇!👇!👇!👇

Christmas Metal Song - The First Noel (metal cover - single song 5minut)


Christmas POWER METAL is here! (50 minut)

 

MERRY HEAVY METAL CHRISTMAS 2022 | Epic Rock Music Mix (17 minut)

 

 

Další nářez:
Heavy Metal Christmas Song Instrumetal Music 🎸 (35 min)

 

Nespoléhejte na lidi

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pondělí 18.prosince 2023, No62

Slovo pro dnešní den:

Když víme, že v nás žije Stvořitel vesmíru, když víme, že nás vybavil, zmocnil a pomazal, můžeme směle zvednout hlavu s vědomím, že když nás Bůh schválí, nepotřebujeme mít souhlas od lidí. Je dobré, když nás lidé povzbuzují a fandí nám, ale jde o to, nebýt na tom závislý. Pokud vám někdo nedává to, co očekáváte, pokud vás kritizuje, je to v pořádku. Můžete se sami potvrdit. Můžete se schválit sami. Jste soběstační v Kristově dostatku. Můžete mít dobrý pocit z toho, kdo jste, s vědomím, že si vás Bůh vybral, stvořil ke svému obrazu a vložil dovnitř semena velikosti.
Co říkám? Nepotřebujete chválu někoho jiného. Nemusíte mít potlesk lidí. Máte potlesk od Toho, na kterém záleží nejvíce, od Boha, který promluvil k existenci světů.

Je lepší mít Jeho potlesk, než potlesk lidí.

Ale můžete říct: "No, kdybych toho člověka přesvědčil, aby mě měl rád, zná spoustu lidí a možná by mi mohl otevřít nějaké nové dveře." Propagace nepřichází od lidí. Pochází od Pána. Bůh ví, kde jsou všechny možnosti. Dokáže za vás udělat věci, aniž byste museli někoho přesvědčovat, aby vás měl rád. Nemusíte hrát divadlo na lidi, abyste se pokusili získat jejich přízeň. Pokud nechtějí být vašimi přáteli, je to jejich ztráta, ne vaše. Udělejte si laskavost a pokračujte vpřed. Nejsou součástí vašeho osudu. Bůh má pro vás božské spojení – nové lidi, které už má v řadě. Už jsou ve vaší budoucnosti.
Někdy nám lidé nedávají to, co potřebujeme, protože to nemají. Nikdo jim to nedal. Když vyrůstali, neviděli to modelované. Pokud je nevychovali rodiče, kteří si projevovali náklonnost, projevovali city lásky a byli k sobě dobří, problém je v tom, že nemají co dávat. Pokud se to od nich snažíte dostat, budete frustrovaní. Proč je nepustíš z háku a nejdeš k Bohu za to, co ti nemohou dát?
Zde je klíč: Bůh má všechno. Pokud se naučíte této zásadě nespoléhat se na lidi, ale jít k Němu pro své povzbuzení, schválení a vlastní hodnotu, pak nebudete žít ve stresu, protože vám někdo nedává to, co očekáváte.Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
Děkuji ti, že jsi mě stvořil a vložil do mě semena velikosti. Vím, že ve mně žiješ, a mohu zvednout hlavu a být sebevědomý, protože chápu, že na Tvém souhlasu záleží. Pomoz mi, nedávat důležitost chvále a uznání druhých. Připomínám si, že jsem kompletní bytost ve Tvém dostatku. Mohu mít dobrý pocit z toho, kdo jsem, protože jsi mě vybral a stvořil ke svému obrazu. To je to, na čem skutečně záleží. Ve jménu Ježíše se modlím, Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Eduard Tomáš: Jóga lásky - Bhakti jóga

Dimenze: Lepší svět
Datum: 18. prosince 2023

Jedinečná promluva mystika Eduarda Tomáše, která je extraktem z jeho učení o Bhakti Józe a byla použita v "Povídce z Jiné Dimenze" s názvem Lásky Jogín - Marvel Green. Celá povídka k poslechu zde:► PzJD 109: Lásky jogín - Marvel Green

PzJD👽114: Vánoční příběh z parku

Dimenze: PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 18. prosince 2023

Povídka z jiné dimenze - vždy v pondělí, PREMIÉRA v 19:00 hod:👇👇👇

Buďte pohodlní Nevědět

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Úterý 19.prosince 2023, No63

Slovo pro dnešní den:

Slova víry říkají: „Bože, já nevím, jak ty děti vychovám, ale nebudu žít ve strachu a ve stresu. Nevím, jak ta moje firma dopadne, ale věřím Ti, když nebudu mít odpověď. Nechápu, jak může být moje rodina obnovena, ale věřím Ti, když nevidím cestu. Uvědomuji si, že to nemusím vědět, protože Ty to víš a ovládáš vesmír." Tento postoj víry je to, co Bohu umožňuje dělat velké věci – vytvářet cesty tam, kde vy nevidíte cestu. Faktem je, že On měl řešení dříve, než jste měli problém vy.
Mohl by vám ukázat, jak to bude vyřešeno. Mohl by vám poskytnout všechny podrobnosti, ale pokud ne, pak je to zkouška. Nechce, abyste to hned věděli. Bude vám příjemné nevědět? Budete Mu věřit, když nevidíte, jak se to může stát?
Možná máte některé věci, kterým nerozumíte, nemůžete na to přijít a nevidíte na ně odpověď. To je v pořádku. Nemusíte to vidět. Nenechte se odradit a nezačněte si stěžovat. Bůh pracuje v zákulisí. Chystá se uskutečnit věci, které jste neviděli přicházet. Bude to neobvyklé, neobyčejné. Poznáte, že je to Boží dobrota. Mojžíš neznal všechny odpovědi. Nevěděl, jak se Izraelité dostanou přes poušť, ale Bůh jim každé ráno dával k jídlu mannu, něco jako chléb, který se tvořil na zemi. Vyvedl vodu ze skály – neobvyklé, neobyčejné. Ve dne je vedl mrakem a v noci ohnivým sloupem. Zbořil hradby Jericha, ne jejich bojem, ne jejich vlastním úsilím, ale jednoduše tím, že Izraelité pochodovali kolem hradeb. Zažili nadpřirozenou ochranu a nadpřirozené zaopatření.

To jsou jen příklady z Bible avšak váš život není jiný. Asi se vám nezjeví na stole chleba, který si nekoupíte, mohou se však stát jiné věci rovnající se zázraku. Stačí věřit. To, že ihned nemáte odpověď na všechno, neznamená, že se Bůh neukáže a neudělá pro vás úžasné skutky.Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
I když jsou věci, kterým nerozumím nebo je nechápu, věřím v Tebe. Možná ještě nevidím odpověď, ale neztrácím víru. Nedovolím, aby do mého srdce vstoupilo odrazování nebo stížnosti. Vím, že pracuješ v zákulisí. Připravuješ požehnání, které nevidím, věci neobvyklé. Věřím, že tato požehnání budou tak neobvyklá, tak krásná, že budu vědět, že jsou od Tebe. Těším se na to, že zakusím Tvou dobrotu, pocítím ji ve svém životě a budu vědět, že je na cestě. Děkuji ti, z celého srdce. V Ježíšově jménu, Amen.

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Dobré časy míří k vám

Dimenze: joelcz.pageride.cz/
Datum: 20
. prosince 2023

💓Slova pro dnešní den-video🌻11💓

Vyhrajte válku uvnitř

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Středa 20. prosince 2023, No64

Slovo pro dnešní den:

To, co některé lidi omezuje, není to, že nejsou talentovaní nebo že nemají Boží přízeň. Jde o to, že se stále na něco vymlouvají. Nedržte se stále stejných věcí, o kterých víte, že vás brzdí. Až budete příště v pokušení žárlit, vytýkat chyby lidem nebo jim říct něco kritického, řekněte si: „Ne, tohle ne. Budu přeci sám šťastnější, když uvidím v lidech to nejlepší."
Když máte chuť zůstat vzhůru celou noc u počítače, řekněte svému tělu: „Dnes v noci ne. Buď se jdu modlit, nebo jdu spát. Jdu se o sebe postarat."
Až se příště budou chtít sejít s přáteli, kteří vás stahují dolů a způsobují kompromisy, řekněte jim: „Promiň, něco se stalo. Dnes večer nemůžu ven." Přestaňte nechat žádostivost být diktátorem. Musíte převzít kontrolu nad svým životem. Žádostivost vás nevede nikam produktivně.
Písmo říká: „Každá disciplína se v určitou chvíli může jevit jako nepříjemná a může být i bolestivá. Později však přináší úrodu spravedlnosti a pokoje těm, kdo jí byli vycvičeni“ (Židům 12:11).
Být ukázněný není snadné. Odejít, když je někdo hrubý, nepoddat se pokušení a vstávat brzy, abyste vynikli v práci, je těžké. Vaše tělo chce být pohodlné. Vaše tělo chce snadnou cestu ven, ale nemůžete se neustále cítit pohodlně a dosáhnout tak svého osudu. Pokud teď uděláte těžkou věc, později uvidíte požehnání a přízeň, kterou jste nikdy neviděli.
Ale žádostivost vždy chce okamžité uspokojení. "Když tomu člověku vynadám, hned se budu cítit dobře. Když si koupím tuto věc, kterou si nemohu dovolit, nebo když budu spát a vynechám práci, budu se hned cítit dobře.“ Ale je důležité myslet na později. Měli bychom růst. Měli bychom být silnější. Dnes bychom měli být dále, než jsme byli před pěti lety. Pokud stále řeším svou náladu stejně jako před lety, nechávám svou žádostivost na trůnu. Pokud se stále urážím, rozčiluji a žárlím stejným způsobem jako před lety, nechávám tělo ovládat můj život. Neříkám, že musíme být každý den perfektní, ale měli bychom růst.Modlitba pro dnešní den:

Bože,
dnes k tobě přicházím a přiznávám, že jsem slabý. Někdy podlehnu hněvu, lenosti nebo jiným pokušením. Děkuji Ti, že Tvá láska je silnější než mé staré způsoby. Pomoz mi, Bože, přestat živit negativy. Ukaž mi, jak vyhladovět hořkost, žárlivost, kompromis. Nauč mě disciplíně a nech mě pokrýt Tvou milostí. I když moje touhy úplně nezmizí, důvěřuji Tvé síle ve mně odolávat a činit lepší rozhodnutí. Prosím, připomeň mi, abych nepoužíval výmluvy, ale rozpoznal ve mně svou sílu. Pokaždé, když se překonám, zesílím. Ve jménu Ježíše se modlím. Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Hodina srandy se zvířátky😸

Dimenze: LEGRACE
Datum: 21. prosince 2023
Rank důležitosti: CCC

 

Hodinový sestřih legračních momentů se zvířátky za rok 2023:

Bird Plays PEEK-A-BOO with Cat 🤣 | FUNNIEST Pets of 2023!👇

Zkroť jazyk


Dimenze: joelcz.pageride.cz

Čtvrtek 21. prosince 2023, No65


Slovo pro dnešní den:

Ve vztazích máme všichni konflikty a věci, které se nám nelíbí. Neříkám, že byste nikdy neměli mít neshody, napětí nebo stres. Říkám, že byste měli ustoupit a nedělat zraňující komentáře v žáru okamžiku. To poškodí vaše vztahy. "Kdyby mě můj manžel neprovokoval a kdyby moje děti jednaly správně, neříkala bych věci, které bych neměla. Kdyby mi moji spolupracovníci nelezli na nervy, byl bych uctivější." To jsou testy, kterými musíme projít všichni. Lidé ve vašem životě nikdy nebudou dokonalí. Musíte se naučit krotit svůj jazyk. To znamená, že neříkáte vše, co chcete. Možná si to nemyslíte, ale jste dostatečně disciplinovaní na to, abyste to uzavřeli. Možná je na vás váš šéf hrubý a chystáte se k tomu, abyste mu řekli, co si myslíte. Problém je v tom, že on je šéf a ty ne. Poté, co necháte promluvit své emoce, poté, co mu dáte kus své mysli, budete asi deset minut v euforii, budete se cítit dobře a budete si vítězně gratulovat jak jste dobří. A pak si uvědomíte, že on stále má práci a vy už ne. Je mnohem lepší krotit svůj jazyk. Pak nebudete muset žít s výčitkami a ptát se: „Co jsem si myslel? Proč jsem to řekl?"
Láska počítá se slabostmi lidí. Láska přehlíží křivdu, která se nám stala. Musíte se povznést nad tyto malichernosti, které vás oddělují. Dejte lidem prostor, aby měli špatný den. Když jsou hrubí, neklesejte na tuto úroveň. Buďte orlem a povzneste se nad to.
Život je příliš krátký, abyste žili v rozporu s ostatními, byli svárliví a hádali se o věcech, na kterých nezáleží. Někteří lidé jsou tak tvrdohlaví, že v každé hádce musí mít poslední slovo. Budou se hádat dvacet sedm dní, aby mohli mít poslední slovo. Nech to být. Přestaňte plýtvat energií. Máš svůj osud, který musíš naplnit. Máte úkol, který musíte splnit. To jsou rozptýlení, která se vás snaží vyvést z kurzu. Zapněte zip a nechte toho druhého, aby měl pravdu. Možná víte, že se mýlí. To je jedno. Ať si myslí, že má pravdu. Neztrácejte svůj drahocenný čas něčím, co vás neposouvá k vašemu účelu.Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
děkuji za Tvoje dnešní vedení. Když jsem na pokraji říkat věci, které bych neměl, modlím se, abys mi pomohl udržet mé rty zapečetěné. Veď mě, Pane, k pomalému mluvení a rychlému hledání Tvé moudrosti. Posil mě, Bože, abych ovládal svůj jazyk a volil slova, která spíše povznášejí než stahují dolů. Připomeň mi, že kritický nebo neuctivý přístup mi brání vstoupit do mé zaslíbené země. Pomozte mi respektovat svého manžela/manželku, své děti a své spolupracovníky. Nauč mě, abych nemluvil špatně o druhých, abych mohl dosáhnout svého osudu. Pamatuji si, Pane, na tvou moudrost: „Smrt a život jsou v moci jazyka a ti, kdo ho milují, budou jíst jeho ovoce“ (Přísloví 18:21). Dej mi milost vybrat si život. Ve jménu Ježíše se modlím. Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Otec a otec

Dimenze: joelcz.pageride.cz/
Datum: 21
. prosince 2023

💓Slova pro dnešní den-video🌻13💓

Koncert Daniela Landy

Dimenze: HUDBA
Datum: 22. prosinec 2023


Záznam celého koncertu Daniela Landy z O2 Areny ze 4.11.2023. Akce se vydařila👍🤠👇👇

landa koncert

 

Žít pro něco víc

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pátek 22.prosince 2023, No66

Slovo pro dnešní den:

Když budete mít důvod, budete věřit, že můžete dosáhnout toho, co se zdá nemožné, a překonat to, co vypadá nepřekonatelně. Najděte svůj cíl. Třeba bojovat za někoho, kdo nemůže bojovat sám za sebe. Zapojte se do něčeho většího, než jste vy. Tam je vaše koruna. Tam se projeví vaše velikost.
David se mohl nasytit na pastýřských polích. Mohl se spokojit s obyčejným životem. "Nechci vystoupit ze své komfortní zóny. Chci zůstat tam, kde je to bezpečné. Jsou tam velcí obři." Bezpečí není váš osud. Průměr není to, k čemu jste povoláni. Postavte se některým obrům. Věřte, že posouváte království dopředu, nastavujete nová měřítka. Bůh ti nedal talent, osobnost a odvahu, které máš, abys chodil do práce, živil se a živil svou rodinu. Byli jste stvořeni pro věc. Jste nadáni pro věc. Jste zralí pro věc. Máte vliv a jste pomazáni pro věc. Nebudujte jen své království; budujte Boží království.
Zapojte se do změny. Kde jsou nějací obři, které můžete svrhnout? Kde jsou lidé, které můžete zvednout? Není nic horšího, než přijít na konec života a uvědomit si, že jste nikdy neviděli svou korunu. Nikdy jste nezískali svůj trůn. Skončili jste u průměru a rutiny. Bylo to v tom dělat něco neobvyklého, zapojit se do něčeho, co se vás netýkalo. Zkuste zlepšení vašeho sousedství, požehnání spolupracovníkovi, svržení Goliáše. Tehdy uvidíte svou korunu.
Bůh vidí, když sloužíte druhým a přinášíte oběti. Vidí vás, jak pomáháte, když vám nikdo nedává uznání – vstáváte brzy, abyste vyzvedli přítele, vaříte jídlo navíc pro souseda, trávíte dovolenou službou v sirotčinci. Vidí, jak navštěvujete a podporujete službu, jak dobrovolně sloužíte v komunitě. Mnohokrát je to v den volna. Můžete dělat něco pro sebe, ale investujete do ostatních. Připravte se. Vaše koruna přichází. Bojovali jste za ostatní; nyní se Bůh chystá za vás bojovat. Koruna vyjde z příčiny. Uvidíte otevřené dveře, o kterých se vám ani nesnilo, že se otevřou. Uvidíte přízeň, vliv a příležitost; a je to všechno proto, že jste bojovali za někoho jiného. Zapletli jste se do něčeho většího, než jste vy samy.Modlitba pro dnešní den:

„Bože,
jsem vděčný za sny a cíle, které jsi mi dal, ale také si uvědomuji, jak je důležité být součástí něčeho většího, než jsem já sám. Veď mě k příležitostem, kde mohu využít svůj čas, energii a zdroje k tomu, abych měl pozitivní dopad na životy druhých. Pomoz mi bojovat po jejich boku, když čelí jejich obrům, mentorovat ty, kteří potřebují vedení, a poskytovat péči a podporu těm, kteří jsou nemocní nebo zápasí s problémy života. Vím, že investováním do druhých se uvádím do souladu s Tvým božským záměrem pro svůj život. Stejně jako Davidův triumf nad Goliášem ho dovedl na trůn, věřím, že stát s ostatními v jejich bitvách otevře nové dveře mému vlastnímu osudu. Děkuji Ti, za výsadu být nádobou Tvé lásky. Kéž mé činy přinesou slávu Tvému jménu a kéž si vždy pamatuji, že můj záměr přesahuje mou bytost. Ve jménu Ježíše se modlím. Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

Poslechněte si přes svátky fantasy příběh ARTEFAKT MOCI

Dimenze: ARTEFAKT MOCI
Datum: 22. prosinec 2023


Audio kniha celého prvního dílu AM:

Přejeme všem krásné svátky

Dimenze: ZDRAVICE
Datum: 22. prosinec 2023


Hezké vánoce všem! Užijte si vánoční program. Náš web má až do nového roku pauzičku.
A jak to bude v roce 2024? Ještě uvidíme...

vanocni pohoda drinkvanocni street

 

vanocni ozdoba

 

PzJD👽115/1: Víla z Vyšehradu 1 - Výzva

Dimenze: PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 25. prosince 2023

Povídka z jiné dimenze - vždy v pondělí, PREMIÉRA v 19:00 hod:👇👇👇

Soundtrack k 1. dílu - pro Vílu z Vyšehradu

Dimenze: Soundtrack PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 27. prosince 2023

K vánocům láska patří. Soundtrack k 1. dílu k povídce z jiné dimenze VÍLA Z VYŠEHRADU👇👇👇