Jiné dimenze

Menu

PzJD👽#101: Malá sci-fi o velkém prozření

Dimenze: PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 13. března 2023

Povídka z jiné dimenze - vždy v pondělí, PREMIÉRA v 19:00 hod:

Povídání z jiné dimenze: PETR JANDA
"Vařím rád. Guláš mě učil Pohlreich. Pro lásku stojí za to žít... "

Dimenze: Povídání
Autor: redakce
Datum: 25. května 2023

Povídání spisovatele Petra Matějčka s osobnostmi napříč širokým spektrem společnosti.
Tentokráte na Propasti (23. května 2023) s PETREM JANDOU - legendou české hudební scény, kytaristou a zpěvákem skupiny Olympic.

Povídání z jiné dimenze: PAVEL NOVOTNÝ
"
Babiš je i-diot, Pekarová je k*ráva, Černochovou nesnáším-ještě že máme Petra Fialu"

Dimenze: Povídání
Autor: redakce
Datum: 5. června 2023

Tentokráte s PAVLEM NOVOTNÝM, starostou Řeporyjí, oddaným fanouškem Slávie Praha, členem ODS.

Tato 1. část rozhovoru obsahuje - mediální politické grilování Pavla Novotného, konfrontaci důkazů ohledně jeho výbušného videa s domnělým podřezáním českých lidí, povídání o tom jak chtěl jít bojovat na Ukrajinu, ale Zeman mu to nedovolil, vysvětlení proč přeje českým lidem válku a mnoho dalšího... Opravdu výživné. Pavel je "profesionální provokatér," čímž se netají.

Povídání z jiné dimenze: PAVEL NOVOTNÝ (2. část)
- vypráví vtipy, vysvětluje co je Dezolát,přeje smrt SPARTě!, o chlastání ve sněmovně...

Dimenze: Povídání
Autor: redakce
Datum: 7. června 2023

Tentokráte s PAVLEM NOVOTNÝM, starostou Řeporyjí, oddaným fanouškem Slávie Praha, členem ODS.

2. část rozhovoru (ZÁBAVNÝ BONUS Z HOSPŮDKY) - Pavel vypráví vtipy, vysvětluje co je to Dezolát, přeje smrt SPARTě!, mluví o chlastání ve sněmovně, chce hlavní zápas v bojových sportech v O2 areně, mluví o bulváru, starostování v Řeporyjích...

VÝZVY PRO MÍR

Dimenze: Planeta Země
Autor: redakce
Datum: 15. června 2023

Kdy už skončí válečné šílenství? Možná v ten čas, až přestaneme mlčet a vyjádříme svoje názory. Náš názor je mírový. Je třeba jednat o míru nikoliv válčit. Zde jsou mírové výzvy:

 

Petr Matějček (spisovatel):

"Mír je základní lidská hodnota. Stejně tak jako láska, práce a rodina. A kdo tvrdí, že mír je třeba vybojovat posíláním zbraní na Ukrajinu dopouští se pošpinění této hodnoty, která je vždy symbolizována bílou barvou. A bílá barva je barvou čistoty. Čistoty jednání.

Zbraně vždy působili pouze zkázu, protože taková je jejich podstata. Se zbraněmi byla vždy spojená smrt a samozřejmě KŠEFT,

snaha ovládat a kšeftovat, na rovinu řečeno – MOC a PRACHY. Ano, o to jde, z mého pohledu, ve válce na Ukrajině. Je třeba vytvořit mírové prostředí a donutit mocipány, aby jednali a nikoliv bojovali. Plně podporuji výzvu pana Kobzy a věřím, že Ti z vás, kteří čtou tyto řádky a v srdci to mají podobně se k této podpoře připojí. Alespoň třeba modlitbou, či tichou myšlenkou. Je třeba vytvořit mírovou náladu, mentální pole, které odejme válečným štváčům zbraně z jejich rukou. K tomu nám dopomáhej Bůh. Děkuji."

 

 

Jiří Kobza (poslanec, člen SPD):

"Vyzývám všechny, kdo ve svém životě prošli válečnými zónami, či přímo válkami, aby se připojili k nám. K nám, kdo máme tyto neblahé zkušenosti, kdo jsme viděli na vlastní oči zabíjení, mrzačení, ničení, válečné vdovy a sirotky, lidi, kteří přišli o všechno jen proto, že pár bankéřů mělo zálusk na zdroje jejich země a rozhodlo se vyvézt tam takzvanou západní demokracii.

 

Vytvořme hnutí proti válkám, protože lepší být zdravý než zmrzačený, je lepší mít partnera než být vdovou, je lepší mít oba rodiče než být sirotek, je lepší mít syny než je ztratit ve zbytečné válce.

 

Tajemník OSN Perez de Cuelliar zprostředkoval svého času po sedmi letech války mír mezi Iránem a Irákem.

Tak kde sakra vězí OSN dnes, když by měla zastavit válku na Ukrajině? Dluží snad něco bankám?"

 

 

 

 

PzJD👽#102: Příběh z planety Baltarus

Dimenze: PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 28. srpna 2023

Povídka z jiné dimenze - vždy v pondělí, PREMIÉRA v 19:00 hod: