Jiné dimenze

Menu

VÝZVY PRO MÍR

Dimenze: Planeta Země
Autor: redakce
Datum: 15. června 2023

 

Kdy už skončí válečné šílenství? Možná v ten čas, až přestaneme mlčet a vyjádříme svoje názory. Následující myšlenky, vyjádřeny osobnostmi napříč širokým spektrem společnosti, jsou mírové. Je třeba jednat o míru nikoliv válčit:

 

Mírová výzva spisovatele Petra Matějčka:

"Mír je základní lidská hodnota. Stejně tak jako láska, práce a rodina. A kdo tvrdí, že mír je třeba vybojovat posíláním zbraní na Ukrajinu dopouští se pošpinění této hodnoty, která je vždy symbolizována bílou barvou. A bílá barva je barvou čistoty. Čistoty jednání.

Zbraně vždy působili pouze zkázu, protože taková je jejich podstata. Se zbraněmi byla vždy spojená smrt a samozřejmě KŠEFT,

snaha ovládat a kšeftovat, na rovinu řečeno – MOC a PRACHY. Ano, o to jde, z mého pohledu, ve válce na Ukrajině. Je třeba vytvořit mírové prostředí a donutit mocipány, aby jednali a nikoliv bojovali. Plně podporuji výzvu pana Kobzy a věřím, že Ti z vás, kteří čtou tyto řádky a v srdci to mají podobně se k této podpoře připojí. Alespoň třeba modlitbou, či tichou myšlenkou. Je třeba vytvořit mírovou náladu, mentální pole, které odejme válečným štváčům zbraně z jejich rukou. K tomu nám dopomáhej Bůh. Děkuji všem kdo se připojí..."

 

spisovatel Petr Matějček

 

 

 

Mírová výzva poslance, člena SPD, Jiřího Kobzy:

"Vyzývám všechny, kdo ve svém životě prošli válečnými zónami, či přímo válkami, aby se připojili k nám. K nám, kdo máme tyto neblahé zkušenosti, kdo jsme viděli na vlastní oči zabíjení, mrzačení, ničení, válečné vdovy a sirotky, lidi, kteří přišli o všechno jen proto, že pár bankéřů mělo zálusk na zdroje jejich země a rozhodlo se vyvézt tam takzvanou západní demokracii.

 

Vytvořme hnutí proti válkám, protože lepší být zdravý než zmrzačený, je lepší mít partnera než být vdovou, je lepší mít oba rodiče než být sirotek, je lepší mít syny než je ztratit ve zbytečné válce.

 

Tajemník OSN Perez de Cuelliar zprostředkoval svého času po sedmi letech války mír mezi Iránem a Irákem.

Tak kde sakra vězí OSN dnes, když by měla zastavit válku na Ukrajině? Dluží snad něco bankám?"

 

Jiří Kobza (poslanec, člen SPD)