Jiné dimenze

Menu

U
 

"U chmelového věnce" hostinec v přístavním Městě.

"U rozbitého zvonu" -  hostinec v přístavním Městě patřící hostinskému Grabberovi.

 

 

V

Velký sál - misto v Osadě, kde se scházeli Osadníci a rokovali o důležitých věcech. V časech snídaně, oběda a večeře sloužilo jako společná jídelna.

Vlkodlav - nebezpečné a krvelačné stvoření. Vlkodlavové dorůstali výšky až tří metrů a dožívali se stáří maximálně třiceti let. Vynikali velkou fyzickou silou a neřízenou agresivitou.


Vlkodlav


Vzdálené ostrovy - místo opředené mýty, pověstmi a mnoha bájemi. Kdo se na ně rozhodl vypravit neměl jistotu, že se vrátí živ a zdráv.


 

W

Windimur III. - démon větru.
 

X

 

Y

 

Z

Zafeus Arfaxad - moudrý čaroděj ze Vzdálených ostrovů, Jeden z trojice harmonického a bájemi a mýty opředeného společenství.


Zafeus Arfaxad

Země jitřního svitu - součást Vychodnich Zemích. Úchvatné místo s dobrotivým a pracovitým obyvatelstvem.

Zenon Dobroděj - moudrý čaroděj ze Vzdálených ostrovů. Nikdy nespěchal, protože dobře věděl, že na všechno je vždy dost času. Nikdy si s ničím nedělal starosti to proto, že dobře věděl, že pokud problém řešení má není důvod věšet hlavu a pokud problém řešení nemá - pak je již zbytečné si starosti dělat. Byl ztělesněním poklidné moudrosti a pohodu šířil kolem sebe na míle daleko.


Zenon Dobroděj

Zlá síla - síla shromažďovaná Spolkem šesti ZloZemských čarodějů. Pochází z negativních emocí všech bytostí zejména lidí.

ZloZemě - území šesti mocných čarodějů.

Zorin - pes, neurčité rasy, žijící v Osadě.