Jiné dimenze

Menu

Slovo autora k příběhu:

"Jak vznikla Kalónie? Bylo to za tvrdého covidu, v těžkých lockdownech. Vrchnost nás držela v domovech, po ulicích se pohybovali zarouškované zoombie postavy, které se báli jeden druhého. Měli se držet na dva metry od sebe. Ač jsme si to neuvědomovali - žili jsme v čiré APOKALYPSE.
A já si řekl: Tohle nejde! Musím něco udělat! Nějak přispět a rozhodl jsem se napsat, v rámci každopondělních POVÍDEK z JINÉ DIMENZE, hezký příběh pro potěchu duše. Něco pěkného. Něco léčivého. A tak vznikla Tibetská legenda o léčivce Kalónii.
A pak jsem k příběhu potřeboval hudbu. Byla hluboká noc, já seděl u kláves, dosti psychicky down z toho covidového šílenství a doslova jsem padl na kolena a prosil Boha: "Já teď od Tebe potřebuju, abys lidem dal nějakou naději. Nějakou hezkou melodii, která dá lidem dobro, potěší duše i srdce a třeba bude léčit. Tak jdem na to..."
A začal jsem hrát a vypadla ze mne hlavní melodie, hlavní thema Calonie.
A pak jsem ho rozvedl do mnoha verzí a implementoval do příběhu. 
Tak to bylo. Té písničky si velmi vážím, protože není tuctová a snad v ní opravdu je to, oč jsem Boha žádal. Mám ji rád. Je to možná jedna z nejlepších melodií co jsem kdy složil, třeba právě proto, že vznikla z bolesti srdce a touhy po lepším světě... Tak to je celé.
Možná - později ještě přibude další příběh o Kalónii a nebo vše zůstane tak, jak je. U dvou povídek. Uvidíme. Díky všem kdo si příběh přečtou nebo si poslechnou soundtrack. A nezapomínejte, že kdo ten příběh vyslechne - uzdraví se a kdo ho vypráví - léčí...
Stejně tak je to i s touto hudbou. Věřím, že je léčivá. Alespoň mně dělá dobře na duši. Třeba uleví i vám. "