Jiné dimenze

Menu

Vzkaz v láhvi pro Rozálii Landovou

Dimenze: Láska
Autor: Petr Matějček
Datum: 1. března 2024

Všechno to, co se teď děje v mém životě jsi nastartovala Ty a síla Vyšehradu, vše zahalené do plaštíku lásky vánoc roku 2023. A za to Ti budu vděčný pořád. Snad do konce života. Stala jsi se mojí múzou o které jsem psal, zlatým klíčem k bráně, kterou jsem s Tebou otevřel nečekaně a rád. A vzniklo spoustu věcí. Mnohé z nich jsou přístupné pro všechny - na internetu. Mohou z nich čerpat. Zejména lásku, naději a hlavně - inspiraci.
Je konec. Asi jsme všichni rádi. Je to, ale hezký konec.
Pokud jsem Ti nějak ublížil, omlouvám se. Bylo to z lásky.
Pokud jsi zranila Ty mně, je to jedno. Jsem bojovník, umím nést prohry.

Měj se krásně. Miloval jsem Tě jak žádnou ženu ve Svém životě. Jsi klenot mezi ženami.
Teď potřebuji mít své náručí prázdné pro nové lásky.

A od této chvíle ho mám.

Nikdy na Tebe nezapomenu, protože jsi uzavřena v mé hudbě, kterou jsem pro Tebe napsal, stejně tak jako v příběhu, který nakonec nabral sílu takovou, že se z něj stala kniha.

Něco končí, aby něco nového mohlo začít. Pro mě je to sladký konec, který mne posunul do dalších levelů lásky, což po lásce k Tobě je nepředstavitelné, ale mě se to dějě. Přijímám to s pokorou.


Díky za vše ❤️

Petr M.

 

**********************

Přeloženo do češtiny: Celine Dion - My heart will go on / Moje srdce bude navždy s tebou

Dimenze: Cover songy
Autor: Petr Matějček
Datum: 2. března 2024

 

Do našeho krásného jazyka jsem lokalizoval další písničku - My heart will go on.

Za mě je toto NEJVĚTŠÍ LOVE SONG VŠECH DOB. Bez debat. Spoustě lidí se k této písničce vážou mnohé zážitky a vzpomínky. Song s neskutečnou silou. Pokud tento song nezasáhne srdce nějakého člověka, tak ten člověk buď srdce nemá a nebo už je pravděpodobně mrtvej.

Víc není třeba dodávat...

👇 Titulní písnička k filmu Titanic a největší love song všech dob 👇

ONE LOVE - ONE GOD

💖MOJE SRDCE BUDE NAVŽDY S TEBOU💖


Každou noc jsi v mých snech
vidím tě, cítím tě
a vím tak naprosto jistě, že jsi se mnou
Přes takovou dálku
a rozdíly mezi námi
přišel jsi ukázat, že jsi se mnou

Blíž, dál, ať už jsi kdekoli
Věřím, že mé srdce je s tebou
Ještě jednou, přijdeš ke mně
A zůstaneš v mém srdci
a moje srdce bude tvé

Titanic

 

 

*****************

Pomozte někomu jinému najít Boha

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pátek 1.března 2024, No97

Slovo pro dnešní den:
Je snadné dívat se na někoho, jako je Zacheus, což byl nepoctivý a opovrhovaný výběrčí daní, a vynášet nad ním soudy, hledat chyby, odsuzovat a zatracovat. Ale Ježíš sestoupil, aby pozdvihl, uzdravil a obnovil každého člověka. Ježíš vyvolal Zachea z obrovského zástupu lidí a řekl: „Chci jít do tvého domu na večeři." Náboženští vůdci a kněží řekli: "Proč by Ježíš šel do domu toho podvodníka, když je uprostřed dobrých, čestných lidí, jako jsme my?"
Věřili, že Bůh je svatý a spravedlivý, ale nevěřili, že se sklání k notoricky známým hříšníkům. Ježíš neřekl Zacheovi ani slovo odsouzení, přestože byl opravdu špatný, ale miloval ho a přinesl jemu a jeho rodině spásu. Když se Bůh sklonil kvůli tobě, proč se ty neskloníš kvůli někomu jinému? Proč je neoslovíte a nemilujete je? Buďme zvedáky. Buďme povzbuzujícími. Pomozme někomu jinému zažít Boha, který je pomáhající.Modlitba pro dnešní den:

Bože, děkuji Ti, že jsi mi bezplatně dal svou milost, abych ji mohl svobodně dávat druhým. Děkuji ti, že se mohu sklonit, abych zvedl padlé, obnovil zlomené a vyléčil bolest. Pomoz mi být ochoten milovat lidi, kteří jsou nepořádní, a neodvracet se od nich. V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

******************

Přeloženo do češtiny: BON JOVI - It's my life / Žít život po svým

Dimenze: Cover songy
Autor: Petr Matějček
Datum: 3. března 2024

 

Do našeho krásného jazyka jsem lokalizoval další písničku - It's my life.

Překlad jsem si užil. Je hodně volnej, ale o tom je právě tahle písnička. ŽIJTE SI PO SVÝM A NENECHTE SI DO TOHO MOC KECAT, pokud jste přesvědčeni, že to tak má být. Že děláte správný věci. Je to váš osud. Je to VÁŠ život. Vaše rozhodnutí. Na druhou stranu, kašičku, co si navaříte si pak pěkně spapáte, takže i na to je třeba myslet - nicméně prostě platí:

 

👇 JE TO TVŮJ ŽIVOT - TAK HO ŽIJ - nebudeš tu věčně 👇

ONE LOVE - ONE GOD

💖It's my life - Žít život po svým💖

Tenhle song není pro nějaký chcípáky
žadná tichá modlitba za ty, co v sebe nevěří
Nehodlám bejt jen ksichtem mezi vostatníma
Uslyšíš, co řvu,
protože to budu řvát pěkně nahlas

 

Můj život si žiju po svým
stylem TEĎ nebo NIKDY,
protože vím, že tu nebudu věčně,
tak chci prostě žít naplno, když už mi někdo život dal
Moje srdce je otevřený všem šílenejm dobrodružstvím
a jak kámoši říkaj:
"Vždycky si jdeš svojí cestou."
Prostě chci si život užívat, když už jsem na světě

bon jovi

**********************

Nebudu tahat včerejší selhání do dneška

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pondělí 4.března 2024, No98

Slovo pro dnešní den:
Je velmi důležité, abyste se naučili odpouštět sami sobě. Máme spoustu nepřátel, kteří nás rádi obviňují z našich minulých neúspěchů a z doby, kdy jsme vybočili z kurzu, přinášejí odsouzení a vinu, aby nás přiměli být sami proti sobě. Takový člověk vám rád řekne, že jste tolikrát podlehli pokušení, že nejste hodni Božího odpuštění, že budete vždy vinni. Nevěřte té lži.
Apoštol Pavel říká, že Bůh vás vidí jako svatého, bezúhonného a bez viny. Vidíme své chyby a vše, co jsme udělali špatně, ale když jste Boha požádali, aby vám odpustil, vyčistil váš záznam. Vidí vás bez jediné chyby.
Otázka zní: Vidíte se bez jediné chyby, jako svatí, jako bezúhonní? Dokud se stále bijete za to, co bylo ve vaší minulosti, dokud žijete odsouzení, jste svým vlastním nepřítelem. Musíte se s Bohem dohodnout a věřit, že to, co o vás říká, je pravda. Jsi svatý a bezúhonný v Kristu.

 

Modlitba pro dnešní den:

Bože, děkuji Ti, že když se na mě zlolajník pokusí sesypat břemeno viny, mohu s autoritou říci: ‚Odsouzení zde není přijatelné. Ježíš zaplatil cenu.‘ K dokonalosti mám daleko, ale nebudu tahat včerejší selhání do dneška. Jsem svatý, bezúhonný a bez jediné chyby. V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

***********************

Čas poděkování a vděčnosti

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Úterý 5.března 2024, No99Slovo pro dnešní den:
Dnes je pro nás zvláštní den, abychom děkovali Bohu za dobré věci, které vykonal v naší zemi, v našich životech a v životech členů naší rodiny. Když si uděláte čas a začnete vzpomínat, můžete ve svém životě vidět chvíle, kdy vám Bůh přinesl vítězství, přinesl vám úspěch. Když si vzpomenete, že se stará o všechny vaše potřeby, a budete děkovat Bohu za to, kým je, a za zázraky, které ve vašem životě vykonal, budete proměněni.
A pamatujme, že díkůvzdání je postojem našeho srdce. Žít s postojem vděčnosti znamená, že neděkujete Bohu jen za to, co udělal v minulosti, ale také mu děkujete za to, co udělá v budoucnu. Děkuješ Mu za to, že otevřel nové dveře, že tě posílil a že ti do života přivedl ty správné lidi. Když předem děkujete Bohu, je to skutečně prohlášení víry. Žijte každý den s postojem vděčnosti a díkůvzdání.

 

Modlitba pro dnešní den:
Bože, děkuji Ti, že mohu vstoupit do Tvé přítomnosti se srdcem plným díkůvzdání. Děkuji Ti za to, že zajišťuješ všechny mé potřeby a připravuješ zázraky, které mi přinesou víc než, co jsem kdy mohl od Tebe žádat nebo si jenom představit. Dávám ti oběť chvály, protože jsi dobrý a tvé milosrdenství trvá navěky! V Ježíšově jménu, Amen."Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

********************

Je to tvoje srdce?

 

Doplněn jednoduchý dialog pro další šanci:On: "Ahoj!"
Ona: "Ahoj."
On: "Potřebuješ pomoct?"
Ona: "Jak se to vezme..."
On: "Je to tvoje srdce?"
Ona: "Jo."
On: "Docela velký..."
Ona: "Ne, je docela malý."
On: "Malý?"
Ona: "Dřív bývalo větší."
On: "To zní děsivě."
Ona: "Jo, a to je právě můj problém..."
On: "Což takhle si dát někde kafe?"
Ona: "Kafe?"
On: "Jo."
Ona: "Teď?"
On: "Jasně. Teď."
Ona: "Tak fajn..."
On: "Ok, pojďme tedy..."

****************

Otevřena dimenze TRANCE


Dimenze: TRANCE

Autor: redakce
Datum: 6. března 2024

Prolomen průchod do dimenze snové hudby. Kdo chce může nahlédnout - TRANCE for you👇

female vocal tranc

**********************

WOW! - jubilejní 100. slovo Joela Osteena!👍


Dimenze: joelcz.pageride.cz

Autor: redakce
Datum: 6. března 2024

Právě dnes vydáváme JUBILEJNÍ 100. slovo. WAUUU! Thy will be done! aneb Děj se vůle Boží!

Je za náma kus práce, ale nezpomalujeme a frčíme dál... Vstříc dalším zázrakům, které se zhmotňují skrze modlitby neb jen ten kdo věří v zázraky a modlí se za ně - tomu se dějí...

joel preach

**********************

👍👏👏💯Wauuuu!💯👏👏👍

💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Středa 6.březen 2024,
💯💯No.100💯💯Slovo pro dnešní den:

Všichni se můžeme ohlédnout a vidět, kdy pro nás Bůh rozdělil Rudá moře, otevřel dveře, které se neměly otevřít, nechal nás ve správný čas na správném místě, abychom potkali někoho výjimečného, vrátil nám naše zdraví. Jsme vděční. Víme, že to byla ruka Boží. Ale Bůh říká: „Ještě jsi nic neviděl. Zapomeňte na to všechno a připravte se na něco úžasného, na něco, co jste ještě neviděli, na něco, co vás posune na novou úroveň.“ Když uvidíte tuto novou věc, budete stát v úžasu a říkat: „Wauuu, podívej, co Bůh pro tebe udělal!"Modlitba pro dnešní den:

Bože, děkuji Ti za nesčetná požehnání, která jsi mi přinesl, a za to, jak Tvá ruka mnoha způsoby spočinula na mém životě. Děkuji Ti, že mohu vzbudit své naděje a vědět, že máš pro mě v budoucnu připraveno něco většího a lepšího, než vůbec mohu očekávat. Stojím v úžasu z Tvé dobroty ke mně, a mohu říci jen: wauuu!

V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

********************

Další šance

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Čtvrtek 7.března 2024, No101Slovo pro dnešní den:
Ve Skutcích 13, během Pavlovy první misionářské cesty s Barnabášem, mladý pomocník jménem Marek „opustil" tyto dva a vrátil se do Jeruzaléma. Není uveden důvod proč, ale byla to velká chyba, která zlomila jeho vztah s Pavlem. Později, ve Skutcích 15, chtěl Barnabáš vzít Marka s sebou na Pavlovu druhou misionářskou cestu, ale Pavel odmítl. To vedlo k tak ostrému rozporu, že Pavel a Barnabáš šli ve své službě odděleně. Představuji si, že Mark žil s hlubokou lítostí nad svým narušeným vztahem s Pavlem. Ale o mnoho let později je Pavel ve vězení a ví, že brzy zemře, a řekne Timothymu, aby přivedl Marka, aby pomohl s tím, co zbylo z jeho služby. Bůh nejenže obnovil jejich vztah, ale většina učenců věří, že Marek pokračoval v sepsání Markova evangelia.
Můžete mít vztahy, o kterých si myslíte, že jsou příliš vzdálené, příliš zlomené, než aby je bylo možné obnovit, ale Bůh dokáže obměkčit srdce. Není to příliš pro Boží milosrdenství. Připravte se na další šanci. Uvidíte obnovu.Modlitba pro dnešní den:
Bože, děkuji Ti, že bez ohledu na to, jakým výzvám čelím, máš poslední slovo nad všemi věcmi, včetně rozpadlých vztahů. Děkuji Ti, že pracuješ v zákulisí a přinášíš obnovu toho, co jsem považoval za ztracené. Věřím, že přinášíš další šance. V Ježíšově jménu, Amen."


Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

*****************

My proti nám


Dimenze: TRANCE

Autor: Petr Matějček
Datum: 7. března 2024

Pro mne důležitý a oblíbený track. Na tomhle webu jsme proti válce a jedeme mírovou notu. Jenom mír a jednotná planeta, jednotné lidstvo ve smyslu ONE LOVE - ONE GOD, je budoucností:

ONE PLANET - ONE MANKIND - ONE LOVE - ONE GOD

Jenda planeta - spojené lidstvo - jedna láska - jeden Bůh

Jenže, co dělá současný svět? Války, staví se národ proti národu a srážejí se jak komety. TAKOVOU BUDOUCNOST CHCETE, třeba pro své děti?
Takovou planetu jim chcete předat????

Hezká vize, že?

Jsem pro mír, ale pokud nás napadnout emzáci z vesmíru, potvory, příšery, tak vezmeme zbraně a půjdem bojovat. A já budu v první linii. A rád. Nic jiného nám totiž nezbude. I ženy budou bojovat (jak ukazuje videoklip)... a třeba padnem, ale padnem za ZACHOVÁNÍ NAŠEHO DRUHU. ZA NAŠI BUDOUCNOST.
Ale války národ proti národu, člověk proti člověku? To je proti budoucnosti lidstva.

Proč je tedy tento track motivující? Protože ukazuje jedinou pravou válku, kterou bychom měli vést. JAKO SPOJENÉ LIDSTVO MUSÍME BÝT SILNÍ, abychom mohli čelit případnému útoku mimozemských agresorů. EMzáků či jiných potvor. Jenže, co se děje teď? Hloupoučké lidstvo se oslabuje válkami mezi sebou, není jednotné a proto je zranitelné.

A proto se domnívám, že lidstvo, v současné podobě, zanikne. A nebude to trvat dlouho. Dělá pro to všechno. Ale neměl bych takhle mluvit, protože naděje je vždycky. Světlo na konci tunelu. Tou nadějí je láska, spojení, jednota. Pokud toto však lidská společnost nestaví na první místo, jako nejzákladnější hodnotu, pak smůla... V takovém případě je konec opravdu blízko. Blíž než si kdokoliv z vás dokáže připustit.

Krásný, svou náladou smutný, a přitom silně motivační track, který je pro vás také pozvánkou do naší nově otevřené dimeze TRANCE.

****************

Získejte zpět svou chválu

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pátek 8.března 2024, No102

Slovo pro dnešní den:
Prorok Samuel byl oprávněně zarmoucen, když Bůh odmítl krále Saula pro jeho neposlušnost, ale on proměnil období smutku v celoživotní smutek. Jsou chvíle, kdy se nás Bůh ptá, jak dlouho budeme truchlit nad tím, co jsme ztratili, nad vztahem, který nefungoval, nad pozicí, kterou jsme nezískali. Problém s dalším truchlením je v tom, že vám to zabrání v přístupu k novým věcem, které má Bůh v zásobě.
Bůh řekl Samuelovi, aby naplnil svůj roh olejem, což znamená radost, chválu, očekávání. Říkal Samuelovi, aby získal zpět svou chválu, aby věřil v to, co dělá, a pokračoval v tom, protože se chystá pomazat Jesseho syna Davida. Tohle nebude jen obyčejný král, ale největší král, který kdy žil. To je to, co pro vás udělá. Přinese skvělé příležitosti, nové lidi a promění váš smutek v radost. Získejte zpět svou chválu, protože vaše radostná budoucnost daleko převáží vaši smutnou historii.Modlitba pro dnešní den:
Bože, děkuji Ti za nová období, nové sny, nové vztahy, nové začátky.
Těším se na radost a naplnění, jaké jsem ještě neviděl.
V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

***********************

Přeloženo do češtiny:
BON JOVI -
Livin' On A Prayer / S modlitbou to dáme

Dimenze: Cover songy
Autor: Petr Matějček
Datum: 9. března 2024

 

Do našeho krásného jazyka jsem lokalizoval další song - Livin' On A Prayer.


Svým způsobem smutná a přitom motivační písnička s velkou pravdou v sobě. Dává sílu. Ano. S modlitbou, s vírou v Boha, se zvládne jakýkoliv srab. Song, který může být hymnou mnoha mladých lidí, mladých párů, který bojujou o svý štěstí. Tak jim ho přeju. A pokud se budou modlit - zvládnou vše líp. Bůh jim totiž pomůže. Pokud si to však uvědomí, a pokud to budou dělat.
Je to tak jednoduchý... Stačí jen chvilka denně a vše se může obrátit. Kolik lidí, ale věnuje minutku, dvě modlitbě? Málokdo. A proto ryjou držkou v zemi...

👇 Stačí tak málo, a můžete dostat tak moc! Každý svého štěstí strůjce 👇

Význam modlitby JE OBROVSKÝ.
Modlitba je totiž ŽIVOT MĚNÍCÍ POČIN. Sám to vidím na svém životě. Vysvětlení je jednoduché – Bůh Vám dává svobodnou vůli a s potěšením sleduje, co děláte. Jak má, ale vědět, co potřebujete, co si přejete????
NO, A PRÁVĚ OD TOHO JE TU MODLITBA!!!!
Proto je tak důležitá. A nemusí být dlouhá, nemusí být kolem ní rituál jak o korunovaci krále.
Stačí jen zavřít oči a pronést dvě – tři věty, poděkovat Bohu....

Každý si najde svůj způsob.

Bůh modlitby nejen slyší, ale také je plní.

 

👇A dělat věci pro lásku, s modlitbou v zádech, je nejvíc!👇

ONE LOVE - ONE GOD

💖Livin' On A Prayer / S modlitbou to dáme💖

Gina sní o tom, že bude líp
Když v noci pláče, Tommy jí šeptá:
"Lásko bude to ok, jednou...

Musíme se držet toho, co máme
a nezáleží na tom, jestli to tak bude
Máme jeden druhého a to je nejvíc
pro lásku, pro naši lásku to dáme!

Hele, jdem spolu životem
takže, s modlitbou to dáme
Vezmi mě za ruku, zvládneme to, přísahám
jo, s modlitbou to zmáknem
S modlitbou to dáme!

Bon JOvi LIving******************

Rozálie - význam jména🌹


Dimenze: Víla z Vyšehradu

Autor: Petr Matějček
Datum: 8. března 2024

Rozálie🌹 je ženské křestní jméno latinského původu. Vykládána je jako „růže - královna květin.“ V ČR se vyskytuje spíše ojediněle. Nosí ho pouze něco méně než 4 000 žen a dívek.

Podle staršího kalendáře má svátek 4. září anebo 13. března. Českou obdobou jména je Růžena. Starší českou variantou je Rosálie. Jméno Rosarie "znamená "růženec"

Nejznámější Rozálie v Česku je asi herečka Rozálie Havelková.
V ČR je, ale ještě jiná Rozálie. Jmenuje se 🌹Rozálie Landová♥️. Nejmladší dcera hudebního mága a čaroděje Daniela Landy.
Nevím, jestli bych vám, nezadaným borcům, přál milovat tuto ženu. Je jedinečná, výjímečná, krásná i krutá a láska k ní je nebe i peklo. Je to boj, ale krásnej... Pro mě to byla fascinující životní inspirace, kterou jsem vetknul do love-story Víla z Vyšehradu, kterou právě dokončuji.

Rozalie

 

**************

Přeloženo do češtiny:
Ellie Goulding -
Love Me Like You Do / Miluj mne jak chceš

Dimenze: Cover songy
Autor: Petr Matějček
Datum: 10. března 2024

 

Do našeho krásného jazyka jsem lokalizoval další song - Love Me Like You Do.

Písničku jsem přeložil na přáníčko. Nebudu říkat koho, protože je to jedno. Je to hezká písnička. O touze, lásce, přání, důvěře... Text, se kterým se dá pohrát, protože je mnohovrstevný. LOVE YOU, LOVE ME – všichni si to umíme přeložit jednoduše a přitom se pod tím skrývá toho tolik, tolik, tolik... A v tom právě chápu krásu téhle písničky. A mnohovrstevnost významů je doložen ve volném překladu posledního refrénu :)

😉 Můžeme si zopakovat známý fakt, že láska je především o důvěře. 😉

A když vám třeba nějaká žena upřímně věnuje tuto písničku, pak to znamená, že ve vás tu důvěru má.

A to je krásný pocit...

👇👇👇👇👇👇👇

 

ONE LOVE - ONE GOD

💖 Love Me Like You Do / Miluj mne jak chceš 💖

Miluj mne jak chceš, přijmu lásku podle tvého
miluj mne jak chceš, láskou jakou jen dokážeš
Dotýkej se mne a hlaď mne
Proč ještě čekáš?

 

Jo, nechámt tě udělat, co chceš
protože se v tobě ztrácím
točí se mi hlava, a přestávám vidět věci, co nás brzdí
Na co čekáš?

 

Miluj mne jak chceš, dej mi lásku tak, jak ji máš rád
miluj mne jak chceš, vše bude, jak si budeš přát
Dotýkej se mne, hlaď mne
Váháš? Proč?

 

ellie1

*******************

Žijte dneškem naplno

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pondělí 11.března 2024, No103

Slovo pro dnešní den:
Pokud chcete dojít naplnění, musíte opravdu žít svůj život, což znamená, že musíte být tam, kde jste jste a to tak, že naplno. Nežijte přehanně soustředěni na budoucnost nebo naopak nebuďte v minulosti, která často přináší lítost. Žijte dneškem. Ano, je dobré mít cíle a vizi, ale nemůžete se přece soustředit na to, co bude dál, když naplno neprožíváte to, co je právě TEĎ. Znám lidi, kteří ztratili to, co měli tím, že byli tak odhodlaní jít za tím, co chtěli. Přišli o radost z dospívání dítěte nebo radost ze vztahu s partnerem. Přišli domů, ale nebyli tam. Byli rozptýleni, vždy plánovali budoucnost a nikdy se nedostali do přítomnosti.
Dnešní Písmo říká, abychom co nejlépe využili právě tento okamžik. Co děláte dnes? Objímáte místo, kde jste? Jste přítomní a ve spojení, nebo jste přítomní a neangažovaní? Rozhodněte se, že si budete užívat každý okamžik, užívat si svou rodinu, užívat si lidí, se kterými pracujete, a užívat si každý den.Modlitba pro dnešní den:
Bože, děkuji Ti, že mě voláš, abych co nejlépe využil každý okamžik každého dne. Děkuji ti za lidi, které jsi mi přivedl do života. Pomoz mi dát jim plnou pozornost a lásku. Prohlašuji, že jsem se rozhodl si je užít a nenechat si je ujít. V Ježíšově jménu, Amen."


Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

***********************

Obnovení

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Úterý 12.března 2024, No104

Slovo pro dnešní den:
Pokud znáte podobenství o marnotratném synovi, víte, že tento mladý muž promarnil celé otcovo dědictví na večírcích a vrátil se domů špinavý, zlomený, zoufalý a cítil se bezcenný. Když však otec, který zastupuje Boha, uviděl svého syna, rozběhl se k němu a objal ho. Okamžitě obdařil svého syna nejlepším županem, rodinným prstenem a novými botami. Kdo ho spatřil, jen těžko by uvěřil, že udělal tak špatná rozhodnutí, žil prostopášným životem, padl na dno a nakonec jedl s prasaty.
Podobenství ukazuje, že když nás Bůh obnoví, vycházíme plně obnoveni, plní radosti, s dary, které přináší zdraví, požehnaní a prosperitu. Zbavte se lži, která říká: „Vždy budete v nevýhodě, poznamenáni svou špatnou minulostí. Podívejte se na chyby, které jste udělali!"
To je nepřítel, který se vás snaží udržet v pocitu odsouzení a nehodnosti, a bere vám šanci, abyste si oblékli ten nejlepší hábit. Neberte tuto návnadu. Oblečte si Otcovo roucho spravedlnosti a přízně. Nasaďte si prsten autority, na kterém je vaše jméno. Přivádí vás na místo určení.Modlitba pro dnešní den:

Bože, děkuji Ti, že mi odpouštíš, jak jsem nedokonalý, a že každou chybu, kterou jsem udělal, již zaplatil Ježíš na kříži. Děkuji ti za tvé srdce plné soucitu, lásky a obnovení milosrdenstvím. Věřím, že mě oblékáš do své spravedlnosti a přízně. V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

****************

Stanovena cena naší domény www.jinedimenze.net


Dimenze: real world

Autor: Petr Matějček
Datum: 13. března 2024

Napsal nám do redakce pan Albert Liu | Service & Operations Manager China Registry (Head Office) a nabídl nám, že odkoupí naši doménu za 2 000 amerických dolarů což je asi 44 000 Kč.

Pan Liu má smůlu. Ale přimělo mne to uvažovat nad cenou této domény. 50 000 Kč je směšné. Tvořím historii tohoto webu dlouho a je to moje značka, která má propojení na mnoha místech. Do budoucna tuto značku nehodlám měnit neb mne charakterizuje. Je spojená s Povídkami z jiné dimenze a naznačuje, že jsem člověk z jiné dimenze, což jsem :))

Neprodal bych jí ani za 100 000 Kč, ani za 500 000 Kč. V cenách nad milion korun bychom už mohli začít debatovat, ale spíše v odkoupení menšinového, partnerského PODÍLU, tak aby mi stále zůstalo rozhodovací právo kam bude web směřovat.

Tuto doménu má sílu koupit možná jen pan doktor Daniel Křetínský (podnikatel, mimojiné majitel Sparty) nebo Ivošek Lukačovič (majitel seznam.cz, windy.com), či Karel Janeček (podnikatel, kandidát na prezidenta). Všechny je znám. Mají se mnou svou zkušenost :)) Jsou to multi-miliardáři. Velmi bohatí, ale docela prima lidé. Těm bych podíl prodal, protože by tento web nezničili a nechali by tady prostor pro svobodu, mír a lásku. A přinesli by na web marketingové know-how, tak aby byl komerčně úspěšný, což by bylo potřeba.

Všechno má svojí cenu. A od této chvíle znáte i cenu tohoto webu, který jste právě navštívili. Jsme v podstatě milionářský web, ale bereme tenhle fakt s pokoru :) A tak by se mělo žít. Přijďte zas.

 

 

ONE PLANET - ONE MANKIND - ONE LOVE - ONE GOD

Jenda planeta - jedno lidstvo - jedna láska - jeden Bůh

 

angel-

******************

SMS CHAT mezi milenci


Dimenze: love

Autor: redakce
Datum: 13. března 2024

Přečtěte si tento krátký SMS chat mezi milenci:

On: MILUJEŠ MNE JEŠTĚ?
Ona: NETRAP MNE
On: JÁ TĚ NETRÁPÍM. CHCI JEN VĚDĚT JESTLI MNE JEŠTĚ MILUJEŠ?
Ona: NECH TOHO!
On: MILUJEŠ MNE?
Ona: PROČ MNE TRÁPÍŠ?
On: TO JE TAK TĚŽKÝ ODPOVĚDĚT ANO - NE? CO NA TOM JE? ODPOVĚZ!
Ona: PROČ TO DĚLÁŠ???
On: CO NA TOM JE? PROSTĚ ODPOVĚZ JAK TO CÍTÍŠ... CHCI SLYŠET JENOM ANO NEBO NE. NIC VÍC PO TOBĚ NECHCI. CO JE NA TOM TĚŽKÉHO?

(už neodopověděla)

 

👇👇👇Do ankety, můžete vyjádřit svůj názor, jak tuto situaci vnímáte👇👇👇👇

******************************

💖👆👆👆Can You Feel The Love Tonight?👆👆👆💖


Dimenze: love

Autor: redakce
Datum: 14. března 2024

Dnes od 00:00 do 4:00 do rána byl náš web spuštěn ve speciálním módu, pro noční navštěvníky.
lion king 9

 

******************************

Přeloženo do češtiny: ELTON JOHN - Can You Feel The Love Tonight / Můžeš cítit krásu lásky dnešní noci?

Dimenze: Cover songy
Autor: Petr Matějček
Datum: 14. března 2024

 

Do našeho krásného jazyka jsem lokalizoval další písničku - Can You Feel The Love Tonight.

Titulní písnička k filmu Lví král a nejcitlivější hudební ztvárnění čisté lásky, jaké jsem vůbec kdy slyšel. Písnička je titulní melodií k pohádce! Nevnímam tam výraznou sexualitu. Sexualita k dětem nepatří.

Prostě lehnout si s partenerem na manželskou postel, malé dítě dát mezi sebe a užívat si krásu večera s touto písničkou. O tom totiž je. O téhlé lásce. O té čisté. O souznění a klidu, nikoliv o vášni.

Tohle Elton John trefil na jedničku. Osobně cítím také tuto píseň jako fantastickou hudební záležitost k navození atmosféry "hodně před" a nebo "až po." V tom je její síla. Text hovoří za vše. Je konec bláznění a vše se ukládá ke klidu krásné noci plné lásky, která se promění v klidné souznění. A už stačí jen ležet a být. A pak se vše prolne do spánku, který posílí před novým dnem, před novou touhou... Dokážeš cítit tu atmosféru?

👇👇Nezbývá mi než zopakovat:👇👇

👇 Titulní písnička k filmu Lví král a nejcitlivější hudební ztvárnění čisté lásky, jaké jsem vůbec kdy slyšel 👇

ONE LOVE - ONE GOD

💖Can You Feel The Love Tonight💖

Je tu klidné odevzdání se radostnému shonu dne,
kdy se lze schovat před horkem valícího se větru,
okouzlující okamžik, ve kterém najednou,
neposednému válečníkovi dojde, že chce prostě být s tebou.

 

Můžeš cítit krásu lásky dnešní noci?
Prostě tam, kde jsme,
tulákovi s vykulenýma očima stačí,
že jsme se dostali tak daleko.king love

**************************

Milostivá ruka Boží

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Středa 13.března 2024, No105

Slovo pro dnešní den:
Nehemijáš byl pohárníkem perského krále Artaxerxa. Odvážně se modlil, aby mu král pomohl obnovit zbořené hradby Jeruzaléma. I když nebyl žádný důvod, proč by král pomáhal, přesto když Nehemijáš předstoupil před krále, král se ho zeptal: "Jak ti mohu pomoci?"
Když vám Bůh vloží do srdce velký sen, už vybral ty správné lidi, kteří vám pomohou. Král souhlasil s poskytnutím dřeva a stavebních zásob a navíc také s vojenským doprovodem, aby byl Nehemijáš, na tisíc mil dlouhé cestě, v bezpečí.
Nehemiáš by vám jistě řekl: „Když čelíte velké překážce, která vypadá nemožně, myšlenky vám řeknou, že to nikdy nevyjde. Ale objeví se ti správní lidé, aby vám pomohli, přijdou finanční prostředky, objeví se náhody, které pomohou. Máte výhodu. Milosrdná Boží ruka je nad vaším životem."
Ve vašem životě je přízeň, která způsobí, že uděláte s její pomocí to, co byste sami nikdy nedokázali.Modlitba pro dnešní den:

Bože, děkuji Ti za sny, které jsi mi vložil do srdce. Děkuji, že máš ty správné lidi a vše, co potřebuji, připravené ve správný čas a na správném místě. Prohlašuji, že Tvá milostivá ruka přízně mi pomáhá dostat se na novou úroveň. V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

****************************

Jsou věci, kterým nemusíme rozumět

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Čtvrtek 14.března 2024, No106Slovo pro dnešní den:
Když studujete životy hrdinů víry, uvidíte, že zvraty, házení klacků pod nohy, okliky a zklamání byly normou. Jste tedy frustrovaní, protože nerozumíte něčemu, co se vám stalo, jste naštvaní kvůli komplikacím, máte obavy kvůli tomu, že něco nejde tak rychle? Jak víte, že to není ruka Boží, která vás vede k vašemu trůnu? Jak víš, že nejsi Josef nebo David? Jak víš, že nejdeš správnou cestou, přesně podle plánu, abys viděl, co ti Bůh slíbil? Nemusí se vše dít tak, jak myslíte. Bůh používá obtíže, aby nás postavil do pozice osudu. To, co vás může rozčilovat, co vám může vadit, je nezbytný krok. Tyto zavřené dveře nebo komplikace jsou klíčové pro dosažení vašeho cíle. Nesnažte se pochopit vše, co se na cestě děje. Bůh působí tajemným způsobem. Pokud se snažíte všechno zjistit, budete zmateni. Jsou věci, kterým byste neměli rozumět. O tom je víra.Modlitba pro dnešní den:

Bože, děkuji Ti, že jsi Nejvyšší Bůh, který řídí mé kroky. Děkuji, že to máš pod kontrolou a že nemusím chápat každý detail. Věřím, že to používáš k tomu, abys mě dopravil k pravému účelu mého života. V Ježíšově jménu, Amen.Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

************************

Víla z Vyšehradu versus Titanic (Kate Winslet)

Dimenze: Víla z Vyšehradu
Autor: Petr Matějček
Datum: 15. března 2024

"Ptáte se mne, proč jsem Rozálii Landovou tak miloval / miluji? Zde je jedna z mnoha odpovědí👇 👇👇👇❤️❤️❤️
Těšte se na příběh. Je opravdu výživný, je však dobré mít na paměti, že je psán jako romantická pohádka pro dospělé. Brzy bude k mání."

R6

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


Kate Winslet
R2 R3

************************

Společná víra

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pátek 16.března 2024, No107

Slovo pro dnešní den:
Někdy nemůžete najít nikoho, kdo by s vámi souzněl v tom, v co věříte. Lidé si mohou myslet, že to, čemu věříte, je příliš velké, že se problém nikdy nezmění. Chci se s vámi dohodnout. Chci vložit svou víru do té vaší a říct vám, že jsem naprosto přesvědčen, že spatříte Boží dobrotu. Jsem plně přesvědčen, že síly, které vás drží zpátky, jsou právě teď zlomeny. Jsem plně přesvědčen, že nemoc, potíže, úzkost nebo deprese nejsou trvalé; jste na cestě ven. Jsem plně přesvědčen, že přicházíte do růstu, propagace, hojnosti, prosperity a všeho bude pro vás v budoucnu více než dost. Jsem plně přesvědčen, že ovlivníte tento svět k dobrému, že se vaše dary, které mu věnujete naplní, že zanecháte svou stopu. Jsem plně přesvědčen, že vaše sny, vaše cíle, to, co vám Bůh v noci našeptal, jsou již na cestě. Bude to větší, než jste si mysleli, uskutečněné tak mocným stylem, že si to ani nelze představit.Modlitba pro dnešní den:
Bože, děkuji Ti za každou příležitost spojit mou víru s ostatními a věřit Ti v tom, že se zjeví mnoho dobrého v našich životech. Děkujeme ti všichni za příslib, že pokud se společně shodneme v tom, o co Tě požádáme, uděláš to. Očekávám, že uděláš velké věci.
V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

***********************************

Přeloženo do češtiny:

Bomfunk MC's - Turn It Up! / Rozjeď to, vohul to!

Dimenze: Cover songy
Autor: Petr Matějček
Datum: 16. března 2024

 

Do našeho krásného jazyka jsem lokalizoval další písničku - Turn It Up!.

Moje oblíbená písnička z mnoha důvodů. Pouštěl jsem si jí často pokud bylo potřeba na compu udělat nějakou práci - rychle. S tímhle nášlapem šla práce hezky od ruky.

Pokud je člověk zdechlej tak tenhle track - SUPER PROBÍRÁ!
Song je také motivační pro kluky, co jezděj ve vytuněnejch autech, nikoliv jenom textem, ať ukážou jak hezkou káru a nadupanou repro-soustavu uvnitř mají :))

 

🚖😎👇 Je to prostě dobrej nářez 👇😎🚖

ONE LOVE - ONE GOD

🚕😎💖TURN IT UP! - Rozjeď to, vohul to!💖😎🚕

Ukažme co je v nás, máme jen jeden pokus
S jako super-man, musíš to všem ukázat
Jízda se ti vymyká z rukou, situace je kritická
ty to ale zmákneš, a spoléháš i na zázrak

Nevzdávej se duším přeživších
Musíš dosáhnout božského oka bouře
Ať je to tvoje nejlepší jízda a když motor zařve
nakopne tě to jak nikdy

Rozjeď to, vohul to – cítíš jak se rozpaluješ?
Nakopni to, vohul to – cítíš moje srdce?
(jak tluče)
Rozjeď to, vohul to – cítíš touhu to udělat
nakopni to, vohul to – ukaž všem pořádnou SHOW, teď nebo nikdy!

Fast

***********************

Hudba na neděli


Dimenze: hudba

Autor: redakce
Datum: 17. března 2024

Oblíbenkyně naší redakce, kráska, skvělá herečka a ještě lepší zpěvačka, Lucka Vondráčková💚, a všechny klipy její hudební kariéry💜

🎵💛Play list: 76 klipů Lucie Vondráčkové🧡🎶

lucka singer

 

***************************

Trance by SCX: GO(L)D (Gold is not your God, but God is your Gold)


Dimenze: SCX music

Autor: Petr Matějček
Datum: 17. března 2024

Mám práce nad hlavu, projektů moře, ale přesto, nebo právě proto se vracím k Trancu. Před lety byl Trance moje hudba NO1. - životní styl, pak se mi někam ze života vytratil, a zase se asi vracím "domů :)" Připravuji pod svojí hudební značkou SCX - Space Commander X. - nové trancové tracky.

Už s nimi nikam nemířím :) Dříve jsme s podobně talentovanýma producentama jako jsem já :), kamarádama, se kterýma jsme začínali a spojovala nás muzika, věřili, že snad někde prorazíme a některým z nás se to i celkem povedlo (např. DJ Jean Luc) . Moje cesta šla nakonec jinudy a jsem za to rád.

Ale po letech si zase, pro potěchu srdce, vyplodím asi CELÉ ALBUM TRANCE PECEK. Vážně už jen pro vlastní potřebu, něco použiji do svého díla a vše půjde také na NET, pro případ, že by se někomu náhodou líbilo také...

TRANCE je muzika vesmíru - mojí podstaty :)) Je čas vrátit se, alespoň na jedno album, domů - vrátit se k Trancu.

 

👇ZDE JE PRVNÍ DÍLKO. Track nese název:👇

GO(L)D (Gold is not your God, but God is your Gold)

Bůh/zlato (Zlato není tvůj Bůh, zato Bůh je tvoje zlato)

**********************

Vytěsněte negativní věci mimo svojí pohodu

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pondělí 18. března 2024, No108

Slovo pro dnešní den:
Můžete se ocitnout v situaci, která je nespravedlivá, někdo vám přichystal zlo a nepříjemnosti, potýkáte se s nemocí nebo jste prošli těžkou ztrátou. Nemohli jste ovlivnit to, co se stalo, a nemůžete tomu zabránit. Nemůžete zabránit tomu, aby přicházely urážky a s tím spojené negativní věci a situace. Nemůžete lidem zabránit, aby vám dělali špatně, a nemůžete zastavit špatná období ve vašich životech. Můžete, proto být ustaraní, zahořklí a naštvaní. Musíte se ponořit hluboko a rozhodnout se, že se nenecháte ovládat tím, nad čím nemáte kontrolu. Musíte si uvědomit, že máte MOC nad tím, jak zareagujete. Nevzdávejte se své síly tím, že vpustíte negativitu dovnitř.
👇Musíte říct:👇
„Ohradím se proti tomu. Doslova vystavím zdi. Nevpustím negativní do svého ducha. Budu se za to denně modlit a děkovat Bohu. Zůstanu v klidu, protože vím, že Bůh bude bojovat mé bitvy.“
Za nekalé věci vám přijde náhrada. Z popela se zrodí krása. Bůh se postará o to, co se vás snaží zastavit.Modlitba pro dnešní den:
Bože, děkuji Ti, že máš moc nad tím, co nemohu ovlivnit. Když čelím problémům, které se zdají být zdrcující, pomoz mi naučit se zachovat dobrý postoj a zůstat v klidu. Věřím, že budeš bojovat v mých bitvách a dostaneš mě tam, kde mám být. V Ježíšově jménu, Amen."


Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

********************************

Proč dlouho nevyšla pondělní PzJD?


Dimenze: PzJD

Autor: Petr Matějček
Datum: 19. března 2024

Protože mne zablokovalo toto:

V rámci projektu ALTERNATIVNÍCH KONCŮ, kdy jsem jednu povídku chtěl napsat jinak, ve dvou verzích, s jiným zakončením jsem napsal Planetu šťastných lidí. První verze končí, řekněme, dobře. Druhá verze katastroficky. A to mě zablokovalo. Nechtěl jsem tu negativitu pouštět mezi lidi, protože zla je dost. Ne, že bych nenapsal drsný povídky, ale přijde mi, že teď není doba na temný věci. Blokovalo mne to a odsouval jsem to po několik týdnů: 👇

 

● PzJD #117/A: Planeta šťastných lidí (verze A) (premiéra 12. 2. 2024)
https://youtu.be/lftrPaNDA7E

 

● PzJD #117/B: Planeta šťastných lidí (verze B - ALTERNATIVNÍ KONEC) (premiéra ????)
►ASI NEBUDE

 

Tak jsem se rozhodl, že povídku dám na web asi jenom jako text, aby se někdo mohl potrápit a přečíst si. Dodělat ji jako audio mi nejde přes srdce a přitom už stačí tak málo... Je v podstatě hotová. Tak třeba to někdy dotáhnem.

 

Příští pondělí vyjde Slunečný poník SUNNY.👇 To je moc hezká věc. Kdo chce může si za týden poslechnout💝🎧

FANTASY KONIK

 

***************************

Bůh - předně a prvně

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Úterý 19. března 2024, No109Slovo pro dnešní den:
Prorok Eliáš požádal hladovějící vdovu, aby udělala něco, co se zdálo sobecké. Řekl: "Než uděláš svoje poslední jídlo z posledního zrna a oleje, udělej mi bochník chleba." S tím však přišel i Boží slib, že bude zahrnuta přízní a dostatkem, pokud Boha udrží na prvním místě a udělá, co Eliáš žádal.

Bůh říká: „Udrž si mě na prvním místě ve svém životě, nech mě řídit tvé kroky a rozhodnutí a já tvé úsilí korunuji úspěchem. Když se ráno probudíš, s nikým se nesetkávej, dokud se poprvé nesetkáš s Bohem. Udělejte si čas a poděkujte Mu za ten den. Děkuji Mu za to, kým je. Poděkujte Mu, že je dárcem všech dobrých věcí, že je vaším ochráncem, vaším poskytovatelem, léčitelem a tvůrcem cesty. Po celý den můžete potichu mluvit s Bohem a říkat: „Pane, děkuji Ti, že dohlížíš na mé děti. Pane, pomoz mi, abych byl dnes v práci nejlepší. Pane, řiď mě ve všem, co dělám a říkám."Modlitba pro dnešní den:

Bože, děkuji Ti, že jsi mě pozval do vztahu s Tebou. Chci ve všem, co dělám, dát Tebe na první místo a nechat Tě řídit můj život. Děkuji Ti, že ke mně mluvíš skrze své Slovo. Věřím, že mé úsilí korunuješ úspěchem. V Ježíšově jménu, Amen."

 

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

*********************************

Změňte pohled na to, jak se vidíte

 

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Středa 20.března 2024, No110Slovo pro dnešní den:
Je zajímavé, že poté, co Abram a Sarai více než dvacet let čekali na narození chlapečka, Bůh změnil Abramovo jméno na Abraham, což znamená „otec mnoha národů“, a Sárajino jméno na Sára, což znamená „Princezna“. On se necítil jako otec a ona se necítila jako princezna. Ale Bůh je nazval tím, čím byli, než se to stalo. Když vyslovovali svá jména a slyšeli, jak ostatní vyslovují jejich jména, tato slova poukazovala na slib, který se zdál nemožný, a začala se jim usazovat na mysli. Bůh měnil to, jak se viděli, skrze slova, která jim dal. Stále to opakovali a Sarah nakonec počala a porodila Izáka.

Co říkáš o svých snech? "Jsem příliš starý. Udělal jsem příliš mnoho chyb. Nemám talent."
To vás odradí od vašeho snu. Proto je tak důležité, abyste celý den opakovali: „Jsem požehnán. Jsem zdravá. Jsem silný. Jsem úspěšný." Pokračujte v oznamování toho, co o vás říká Bůh.Modlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti, že to, co se zdá nemožné, zůstává s Tebou vždy možné. Děkuji ti, že mě nazýváš požehnaným, vykoupeným, odpuštěným, zdravým, přemožitelem a mistrovským dílem. Budu se nazývat tak, jak mi ty říkáš, a stanu se tím, kým říkáš, že jsem. V Ježíšově jménu, Amen."

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

**********************************

Porovnání práce ilustrátora s AI (umělou inteligencí)


Dimenze: Kella, čarodějka lásky

Autor: Petr Matějček
Datum: 21. března 2024

Ukáži vám jak se mění práce v souvislosti s umělou inteligencí, která nám může velmi pomoci, ale také nás může zničit. Jsme jeden z mála, kdo varuje před její ničivou silou.

Svět si neuvědomuje její sílu. AI (umělá inteligence) nás nepotřebuje a když se vymkne kontrole - zničí člověka. Není to moje moudrost. Mnohé moudré světové osobnosti jsou stejného názoru. Např. ELON MUSK je v tomto velmi aktivní.

Zde je porovnání tvorby grafiky pro moje dílo. Před zhruba deseti lety jsme pracovali takto:

Ilustrátor, Erik Codl, posílal tyto verze. Vše trvalo dlouho. Velmi dlouho. Týdny. A měli jsme jeden obrázek pro fantasy sérii Artefakt moci. Výsledek vidíte zde:

1. základní verze 2. update 3. finální obrázek

AM heroes2 AM heroesAM heroesfinal

 


Toto je práce s umělou inteligencí.
Dostaneme tento look-book, který naši spolupracovníci v zahraničí (Japonsko) vytvoří během pár hodin. Jsou schopni vytvořit, dle zadání, desítky obrázků v neskutečné kvalitě, neskutečně rychle a my pak nevíme, co hezčího vybrat:

(Kella, look-book pro kapitolu, U vodopádu)

kella spring 10kella spring 11kella spring 12kella spring 13kella spring 15kella spring 17kella spring 18kella spring 20

kella spring 21kella spring 22kella spring 28kella spring 30kella spring 4kella spring 5kella spring 50Kella spring 51

Kella spring 52Kella spring 55kella spring 6kella spring 9kella spring water 2kella spring water 3kella water spring 1

 

Porovnejte samy:

Lidský výtvor (ilustrátor E. Codl) rok 2011 👇 AI (umělá inteligence) rok 2024👇

(pro fantasy sérii Artefakt moci) (pro fantasy příběh Kella, čarodějka lásky)

AM heroesfinal Kella horse

 

S AI je to jako s ohňěm. Je skvělý sluha, ale velmi špatný pán. Doufejme, že se nám ji podaří udržet pod kontrolou tak, aby nám jen sloužila a nikoliv jednou převzala otěže. V takovém případě to bude konec člověka.
Mark my words! Neberte na lehkou váhu má slova!

Na toto téma jsem napsal například tyto povídky:

● PzJD #83: Počátek éry robotů
https://youtu.be/giBkXOLgqPc

● PzJD #57: Vězeň robotů
https://youtu.be/x-BGfxHSVUY

 

******************************

Síla shůry💪🔋👍

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Čtvrtek 21. března 2024, No111

Slovo pro dnešní den:
Zůstat v Kristu znamená, že jste s Ním spojeni, důvěřujete mu ve všem, co potřebujete. Když vytrváte, uvolní to tlak. Místo toho, abyste se soustředili na to, co můžete udělat, soustřeďte se na to, co může udělat Bůh. Jste závislí na Jeho dobrotě, Jeho přízni, Jeho moci. Dokud se snažíte vlastní silou, jste omezeni tím, čeho můžete dosáhnout. Problém je v tom, že všichni čelíme obtížím a situacím, které jsou příliš velké. Bez ohledu na to, jak moc se snažíme, naše síla, naše úsilí a náš talent nebudou stačit.
Proto Bůh řekl, že nemůžete nést ovoce sami. Nemůžete překonat určitou výzvu, prolomit závislost nebo splnit svůj sen pouze svou vlastní silou vůle, vlastní tvrdou prací. Potřebujete sílu z výšky. Věřte tomu pevně, bez pochybností, a váš život dostane šťávu. Existuje zdánlivě neviditelná Boží síla, která dýchá vaším směrem, laskavost, která otevírá dveře, které nemůžete otevřít, láme řetězy, které vás drží zpátky, uvolňuje léčení, kreativitu a růst, který vás katapultuje do naplnění vašeho osudu.Modlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti, že mohu setrvat ve svém vztahu s Ježíšem a důvěřovat Ti ve všem, co potřebuji. Děkuji ti, že se mohu osvobodit od snahy dosáhnout věcí vlastní silou. Věřím, že mi dodáváš sílu shůry. V Ježíšově jménu, Amen."

 

Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

*****************

Trance by SCX: Silver vibes from God / Stříbrné vibrace Boha


Dimenze: SCX music

Autor: Petr Matějček
Datum: 22. března 2024

Připravuji pod svojí hudební značkou SCX - Space Commander X. - nové trancové album.

 

👇ZDE JE DRUHÉ DÍLKO. Track nese název:👇

🌈Silver vibes from God🌈

Stříbrná verze pilotního tracku Go(l)d
(zlato není tvůj Bůh, zato Bůh je tvoje zlato)

**********************

Skutek víry

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pátek 22. března 2024, No112

Slovo pro dnešní den:
V Joshuovi 2 je příběh o tom, jak prostitutka Rahab skutkem víry ukryla izraelské špiony ve městě Jericho. Představte si, že by jí jeden z těch špiónů řekl: „To, co jsi právě udělala, bude mít takový dopad, že za tisíce let o tobě budou lidé mluvit. Vezmeš si Izraelitu a jednoho dne budeš v rodinné linii Ježíše Krista. A v Bibli budete uvedeni jako hrdinové víry."
Řekla by: „Ty ses asi zbláznil? Copak nevidíš, jak hříšně a prostopášně žiji?"
Rahab neměla ponětí o tom, co Bůh pro její život chystá.
Bůh nesoudí ani neodepisuje lidi tak, jak to dělají mezi sebou lidé. Kdybys jen věděl, jak tě Bůh vidí. Říká ti mistrovské dílo. Vlil ti do žil královskou krev. Korunoval tě přízní. Nic z toho, co jsi udělal nebo udělala, nesnížilo tvou hodnotu ani nepřimělo Boha, aby tě miloval méně.
Vede tě do úžasné budoucnosti, k něčemu lepšímu, než si prostě dokážeš představit.Modlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti, že mě vidíš jako své mistrovské dílo a že jsi mě korunoval přízní. Děkuji Ti, že i když se mě ostatní snaží odepsat a nepočítají se mnou, tak mne stejně necháš na trati v plné parádě. Věřím, že mě vedeš do úžasné budoucnosti. V Ježíšově jménu, Amen."Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

*************************

Inspirace pro víkend😁


Dimenze: Trance

Autor: redakce
Datum: 23. března 2024

Hudba pro víkend - Youtube kanál BEST VOCAL TRANCE🧡🎶 vydal 15.3 docela zajímavý hodinový setík dosti dobrého trancíku. Pohodový mix pro volné dny. Play list zde:👇

00:00 Virtual Vault feat. Ida Helen Fjeld - Trapped Inside ( Original Mix)
05:01
Roger Shah feat. Salma Ros - Porque (Album Mix)
11:08
The Crystal Method - Come Back Clean (Daniel Wanrooy & Mark Green Remix)
18:15
Ashley Wallbridge feat. Meighan Nealon - I Believe (Gareth Emery Remix)
25:15
Schiller feat Nadia Ali - Try (Thomas Gold Remix)
31:38
Simon Patterson Feat. Lucy Pullin - Keep Quiet (Original Mix)
37:52
DNS Project feat Madelin Zero - Another Day (Original Mix)
44:18
Mark Eteson - Blackboard (Original Mix)
50:28
Tenishia and Ruben de Ronde - Story Of Life (Original Mix)
56:33
Mario Hammer feat. Asheni - Life Before The Earthquake (Original Mix)

Obrázek💛 vás proklikne do naší sekce TRANCE/Trance mix 1 - musíte rolovat dolů a podle obrázku💚 jistě poznáte, co si pustit. Určitě, to nespletete😁
trance

*************************

Chodí to u vás takhle?


Dimenze: láska / humor

Autor: redakce
Datum: 24. března 2024

Milenecká konverzace:

Ona: Ty hodláš ve středu vydat překlad Meat Lofa?
On: Jo.
Ona: To si děláš srandu?
On: Proč?
Ona: To je negativní písnička!
On: Proč? Je to o lásce...
Ona: Ale on pro tu lásku už nechce nic udělat! Vzdavá to. Chce žena takovou bačkoru?
On: Ale nakonci nasednou na motorku a odjedou do slunce, takže happy end:)
Ona: Text je text. Vždyt to překládáš, ne?
On: Jo, text je jinej.
Ona: Takže to nevydáš. Víš, co jsme se dohodli, žádné zlo, žádná negativita...
On: No, ale...
Ona: Nebo na tebe nebudu večer hodná...
On (zmateně): Jak to myslíš?
Ona: Však víš.
On: Aha. Tak já to nevydám, teda.
Ona: Hodnej.

 

(Meat Loaf nevyšel... zatím :👇)

 

Jestli si ten fotbal neprosadíš, Ludvo, tak jsi u mě mrtvej muž! 😁👇👇👇👇Do ankety, můžete vyjádřit svůj názor, jestli je to ve vašem vztahu stejně🤪😁👇👇👇👇

*********************************************

PzJD👽118: Slunečný poník Sunny

Dimenze: PzJD
Autor: Petr Matějček
Datum: 25. března 2024


"Poslechněte si hezký příběh o malém poníkovi. Je z ranku příběhů jako je například Kalónie. Komu se Legenda o léčivce Kalónii líbila, poník Sunny by neměl takového člověka zklamat.
Jsem na ten příběh celkem hrdý. Chtěl jsem napsat něco trochu jiného, protože v tom období, kdy byl Sunny napsán, jsem psal hodně klasické sci-fi a touha napsat trochu jiný, netradiční, a přitom hezký příběh se proměnila v Sunnyho. Mám toto dílko rád. Taková povídka se nepíše každý den. Třeba potěší i vás."

Povídka z jiné dimenze - vždy v pondělí, PREMIÉRA v 19:00 hod.👇

*****************************

Srdce soucitu

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Pondělí 25. března 2024, No113

Slovo pro dnešní den:
V Matoušovi 20, když dva slepí žebráci volají, aby se nad nimi Ježíš smiloval, se praví, že: „Ježíš se zastavil, promluvil s nimi, a pak je uzdravil."
Ježíš si vždycky na lidi udělal čas. Nikdy nebyl příliš zaneprázdněn svou vlastní agendou, svými vlastními plány. Nebyl tak pohlcen sám sebou, že by nebyl ochoten zastavit se a pomoci komukoli v nouzi. Klidně mohl říct: "Poslouchej, mám jiné věci na práci..." Ale ne, Ježíš měl s lidmi soucit. Daroval svobodně svůj život.
Ujistěte se, že máte své srdce soucitu otevřené. Musíme být ochotni být vyrušováni, pokud to znamená, že můžeme pomoci někomu jinému. Pokud si totiž najdeme čas a nasloucháme jiným, můžeme tak zahájit proces uzdravování v jejich životech. Pokud dokážete otevřít své srdce soucitu a být přítelem osoby, která potřebuje pomoci – aniž byste ji odsuzovali – pak dokazujete, že máte sluch k naslouchání a získáváte tak příležitost změnit život této osoby k lepšímu.Modlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti, že jsi vlil svou lásku do mého srdce skrze Ducha svatého. Děkuji Ti, že jsi otevřel mého ducha, aby byl soucitný, laskavý a milosrdný k ostatním, jako jsi Ty. Chci dělat věci, které máš na srdci pro ostatní. V Ježíšově jménu, Amen."Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

*******************************

Lift you UP! - Rhytm is a dancer!


Dimenze: Lift yourself up!

Autor: Petr Matějček
Datum: 6. března 2024

Pozitivní atmosféra klipu i skvělý remix nakopl můj den! Třeba nahodí i Tebe.
To bude jeden z dalších podstatných principů našeho webu do budoucna.
Už to tak trochu jedeme, ale půjdeme hloběji k podstatě:
Energize your day, lift you UP! Inspiration!
- prostě NAKOPNĚTE SVŮJ ŽIVOT🤜👍

Lifter


!BŮH TĚ STVOŘIL JAKO VÍTĚZE NIKOLIV JAKO oběť!
🤟Uvidíte brzy... Připravujeme malé-velké věci, protože Bůh a láska jsou na naší straně!🤟

*************************

Včera, dnes a navždy

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Úterý 26. března 2024, No114Slovo pro dnešní den:
Je důležité pochopit, že náš Bůh je stejný včera, dnes i navěky. Je vždy s vámi a pro vás. Co udělal pro druhé, udělá i pro vás. Tentýž Bůh, který projevil svou přízeň v Písmu, působí dodnes. Chce otevřít nové dveře přízně, seřadit nadpřirozená setkání a přinést nový růst a zaopatření, stejně jako to udělal pro Abrahama, Josefa a Eliáše. Otázka zní: Jste připraveni to přijmout? Vidíš to svýma očima víry?
A když Bůh vyleje svou přízeň, nebude to jen mrholení. Bude to záplava – záplava nápadů, záplava dobrých situací, záplava možností a příležitostí, jak úžasným způsobem zvýšit váš vliv. Neustupujte v pochybnostech. Nepřestávejte věřit, doufejte a chvalte, protože k vám přichází stejná laskavost, která byla v Písmu. Odvažte se učinit tyto kroky víry a přijměte vše, co pro vás Bůh má.Modlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti, že jsi stejný ve svém charakteru včera, dnes i navěky. Děkuji za Tvoji přízeň a požehnání, která jsou mi k dispozici každý den. Věřím a prohlašuji, že se mi blíží záplava nápadů, dobrých situací a inspirací. V Ježíšově jménu, Amen."Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

*********************

Japanese trance - japonský trance!👌


Dimenze: TRANCE MIX 1

Autor: redakce
Datum: 27. března 2024

Do sekce TRANCE doplněn set JAPONSKÉHO TRANCU od nejlepších JAPONSKÝCH trance producentů.
Docela zajímavé... 🎧👍

Tracklist:♫♫
00:00:00
/01.Void - Mesmerised
00:06:57
/02.Arch vs Sanaas - Ray of Eternity(Lafale Remix)
00:13:10
/03.Masaru Hinaiji - Winter Sign
00:18:36
/04.Housei Satoh Feat.マクネナナ(McNenana)- Amethyst
00:25:20
/05.Housei Satoh - Terragen(Remastered)
00:30:44
/06.Nora2r - Time has come(Lafale Remix)
00:36:35/07.Ryo Arue - Sparkle(Kyothough Remix)
00:40:52
/08.Masaru Hinaiji - ID(Uplifting Remix)
00:45:50
/09.Kyothough - Imaginary Stars
00:50:33/10.Masaru Hinaiji Feat. Tsuku - Autumn Sings
00:55:55
/11.Nish - Blue Sunshine (Hiroki Nagamine Remix)
01:00:55
/12.Sou Kanai - True Blue
01:07:15
/13.Masaru Hinaiji - Autumn Sky
01:13:02
/14.Spawn - Veda
01:19:15
/15.Amutik - Save Me
01:23:10
/16.Lafale - Sunflower Plains
01:28:58
/17.Hiroki Nagamine - Catapult


Zde je název setu v japonštině:

日本のトランス

Nevěděli jsme co to znamená, ale dali jsme do překladače a ten si s tím poradil.
Překvapivě to znamená JAPONSKÝ TRANCE 😁

🎶 Toto je trance japonsky👉 トランス😀

japanese trance

********************

Nic nepřijde na zmar

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Středa 27. března 2024, No115

Slovo pro dnešní den:
Aby Ježíš nasytil pětitisícový zástup, říká se, že požehnal a rozmnožil pět chlebů a dvě ryby. Všichni měli jídla víc než dost a ještě zbývalo dvanáct plných košů chleba. Je to proto, že sloužíme Bohu hojnosti. Potom Ježíš řekl učedníkům, aby posbírali všechny zbytky, aby nic nepřišlo nazmar. S Bohem nikdy nic nepřijde nazmar. Nikdy nepromarní zážitek, nikdy nepromarní zranění, nikdy nepromarní sen, nikdy nepromarní ani kousek chleba.
Pokud máte pocit, že jste promarnili roky svého života ve špatné práci, potloukali se s nesprávnými lidmi nebo dělali špatné věci, Bůh ty roky shromáždí a vrátí vám je. Vezme ty zkušenosti, které nepřítel zamýšlel k vaší škodě, a obrátí je pro vaše dobro. Každá výzva, kterou jste prošli, ve vás něco uložila. Udělala vás silnější, moudřejší a lepší, než jste byli předtím. Buďte dnes povzbuzeni, protože s Bohem je všechno možné! Je to váš poskytovatel a nikdy nic nepřijde nazmar.Modlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti, že jsi schopen vzít každý kousek mého života – mou minulost, přítomnost i budoucnost – a obrátit to pro mé dobro. Děkuji Ti, že máš moc žehnat a množit dobré, abych se měl/a lépe. Vím, že s Tebou není nikdy nic ztraceno. V Ježíšově jménu, Amen."Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

************************

Přeloženo do češtiny: MEAT LOAF - I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That)

Dimenze: Cover songy
Autor: Petr Matějček
Datum: 31. březen 2024

 

Do našeho krásného jazyka jsem lokalizoval Meat Loafa :)

K písni toho neřeknu mnoho. Každý si text musí přebrat sám. Vycítit si v něm to svoje. Meat Loaf krásné ženě slibuje vzdušné zámky a nakonec se rozhodne to neudělat. Tohle dělá každý druhý chlap. O tom je text. Klip nám ukazuje něco jiného. Na konci odjíždí společně na motorce vstříc slunci, vstříc zářivé budoucnosti. Vezměte si z toho, co chcete.

Každopádně je to LOVE SONG a svého času to byl velký hit, takže tato píseň táhne a oslovuje lidská srdce.

 

🎶🎵👇👇🎵🎶

ONE LOVE - ONE GOD

💖I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That)💖

 

Pro Tebe lásko jsem chtěl udělat cokoliv!
Všechno na co bys jen pomyslela,
ale už ne, nejdu do toho

Nikdy, ale nepřestanu každou noc svého život myslet na Tebe,

nikdy

Pro Tebe lásko bych udělal cokoliv!
Oh, pro Tvou lásku bych udělal cokoliv!
Oh, pro Tebe lásko bych udělal všechno na světě!
Ale neudělám,
nechtěj to po mně...

[ONA:]
Pozdvihneš mne k výšinám?
A, potom zase sneseš na zem?
Pomůžeš mi dostat se z tohoto Bohem zapomenutého města?
Dokážeš rozsvítit můj temný svět?

***********************

Ludva si ten fotbal nakonec prosadil


Dimenze: láska / humor

Autor: redakce
Datum: 30. března 2024

Náhodní návštěvníci nebudou tušit, která bije, ale pro vás, co denně sledujete náš web a trochu rozumíte pozadí toho všeho - dobrá zpráva - MEAT LOAF VYJDE V NEDĚLI🙂😁👍


On: Vidíš, vše je jen otázkou dialogu, vysvětlit si věci, být otevřený názoru druhého, respektovat ho, ale stát si za svým. Když si to vysvětlíme, tak se věci ukážou v jiným světle.
Ona: Jo, to napiš, ale hlavně tam nepiš, to tvoje - čas ukázal, kdo měl pravdu. Tím se vyvišuješ.
On: "Neboj, to tam nedám..."

Pokora především!😁


👇👇👇👇👇Meat Loaf - I'd Do Anything For Love💖(But I Won't Do That) - Chtěl jsem pro Tebe udělat všechno lásko, (ale vykašlu se na to... :)👇👇👇

******************************

Dobrá země

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Čtvrtek 28. března 2024, No116

Slovo pro dnešní den:
Bůh má pro vás připravené místo, přeneseně řekněme "dobrou zemi." V dobré zemi vám nebude chybět nic dobrého. Chce vás zavést do prostředí, které plyne růstem, přináší dobré chvíle, přináší příležitosti. Chce, abyste žili na místě, kde máte nejen dost pro sebe, ale přetékáte požehnáním pro ostatní.
Pokud nejste v této dobré zemi, neusazujte se natrvalo. Klíčem je, že abychom dosáhli Božích výsledků, musíme dělat věci Božím způsobem. Naše poslušnost je to, co otevírá dveře Jeho požehnáním. Musíme udělat svůj díl a pokořit se před Ním a neustále postupovat vpřed s postojem víry a v pozitivním očekávání. Dnes dejte Boha na první místo, dodržujte jeho příkazy a nechte se vést do dobré země.Modlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti za Tvou dobrotu a věrnost v mém životě a za dobrou zemi, kterou jsi mi připravil. Pokořuji se před Tebou a přeji si být poslušný v každé oblasti svého života. Chci tě následovat, když mě vedeš do země, která mi nabídne hojnost. V Ježíšově jménu, Amen."Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

****************************

Dobrá země

Dimenze: joelcz.pageride.cz
Čtvrtek 28. března 2024, No116

Slovo pro dnešní den:
Bůh má pro vás připravené místo, přeneseně řekněme "dobrou zemi." V dobré zemi vám nebude chybět nic dobrého. Chce vás zavést do prostředí, které plyne růstem, přináší dobré chvíle, přináší příležitosti. Chce, abyste žili na místě, kde máte nejen dost pro sebe, ale přetékáte požehnáním pro ostatní.
Pokud nejste v této dobré zemi, neusazujte se natrvalo. Klíčem je, že abychom dosáhli Božích výsledků, musíme dělat věci Božím způsobem. Naše poslušnost je to, co otevírá dveře Jeho požehnáním. Musíme udělat svůj díl a pokořit se před Ním a neustále postupovat vpřed s postojem víry a v pozitivním očekávání. Dnes dejte Boha na první místo, dodržujte jeho příkazy a nechte se vést do dobré země.Modlitba pro dnešní den:
„Bože, děkuji Ti za Tvou dobrotu a věrnost v mém životě a za dobrou zemi, kterou jsi mi připravil. Pokořuji se před Tebou a přeji si být poslušný v každé oblasti svého života. Chci tě následovat, když mě vedeš do země, která mi nabídne hojnost. V Ježíšově jménu, Amen."Original Today's Word by JOEL OSTEEN - www.joelosteen.com

************************